Rzym

  Rzym

  Campo de’ Fiori to jeden z najstarszych rynków znajdujących się na terenie Włoch. To też obowiązkowy punkt wszystkich wycieczek po Rzymie. W dosłownym tłumaczeniu nazwa miasta to "pole flory", co początkowo nawiązywało nie do sprzedawanych na terenie placu kwiatów, ale do znajdującej się tam w średniowieczu ogromnej łąki. Poznaj historię tego miejsca i sprawdź, co możesz zobaczyć na Campo de’ Fiori i w najbliższej okolicy.

  Yellow is the new orange? Filip Chajzer wybrał się na ulicę Bakalarską w Warszawie, by spytać modowych znawców z bazarku o najmodniejszy kolor tego sezonu, czyli kolor kanarkowy. Tam podobno wszystko, co żółte idzie teraz jak woda... A co o kostiumie Pani Premier Beaty Szydło sądzi znawca protokołu dyplomatycznego? Zobaczcie!

  Rzym, ten piątkowy wieczór miał być wieczorem Andrzeja Wajdy. Tu podczas festiwalu filmowego miał zaprezentować swój najnowszy obraz Powidoki - film, który jest polskim kandydatem do Oscara. Tuż po pokazie przewidziano spotkanie z reżyserem. Niestety do spotkania nie doszło... Jak wypadła rzymska premiera filmu?

  "Uważała się za całkiem udany zbiór wszelkich wad (..) z za długą szyją, za dużym nosem, trochę niezgrabną... ale cała widownia patrzyła tylko na nią". Audrey Hepburn to ikona mody i światowego kina. Wzdychali do niej mężczyźni na całym świecie. A jaka była w domu? Nasza dziennikarka Ula Chincz zapytała o to syna aktorki Lucę Dotti. Dlaczego to właśnie Audrey Hepburn została wybrana do roli w filmie "Rzymskie Wakacje"? Zobaczcie!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z włoskim politykiem, które nazwisko otwiera w Rzymie wszystkie drzwi. Cały wywiad z Jasiem Gawrońskim zobaczycie w sobotę w Dzień Dobry TVN!

  Bartek Jędrzejak ostatnie wakacyjne dni spędza w Rzymie! Podobno zaprosiła go tam sama Sophia Loren ;) A Wy jakie macie plany na ten weekend? Piszcie też do nas, które miejsca w Polsce powinien odwiedzić Bartek ze swoją mapą pogodową. Koniecznie napiszcie dlaczego! W nowym sezonie ruszamy do Was!

  Kłótliwi, awanturniczy, hałaśliwi. Romantyczne lekkoduchy. Ale i gościnni oraz bez kompleksów. Nad wyraz religijni. Na ich menu głównie składa się pizza i makaron. Kochają piłkę nożną. Stereotypów o Włochach jest mnóstwo. A jacy naprawdę są Włosi? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, italianista i autor książki „Włosi. Życie to teatr” - Maciej Brzozowski.

  Campo di Fiori, Giordano Bruno, Antonio Vivaldi, Federico Fellini, huczne fety i ... pizza oraz makarony. W kuchni Dzień Dobry TVN Maria i Jakub Pasek, którzy prowadzą wspólnie bloga rodzicielskiego, przygotowali: makaron z brokułami w sosie śmietanowym z kurczakiem, makaron z domowym pesto, włoską sałatkę makaronową z mozzarellą i suszonymi pomidorami, włoską sałatkę z kiełkami oraz deser mascarpone z dodatkiem amaretto. Zahaczyli też o Hiszpanię:)

  Tym razem Jakub Porada udał się do Rzymu. O ile uszczuplił swój budżet podróżny, by tam dotrzeć?

  Swój azyl znalazła niedaleko Rzymu. Kasia Smutniak urodzona w Pile aktorka, we Włoszech jest prawdziwą gwiazdą. Została twarzą Armaniego, była na okładkach Vogue'a i Elle. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach. Magda Molek miała wyjątkową okazję spotkać się z Kasią Smutniak w Włoszech i porozmawiać o początkach jej kariery, studiach, których nigdy nie zaczęła, o tym, co jest dla niej w życiu ważne. Z czego jest dumna Kasia Smutniak? Jak nazywają ją znajomi? Czy wróci do Polski? Jaki prezent dała jej Magda Mołek?