USA. Jak wypadła Kamala Harris podczas debaty?
Wtorkowa debata Kamali Harris i Donalda Trumpa obfitowała w ostrą wymianę zdań.
- To było najważniejsze wystąpienie 59-letniej demokratki, byłej prokuratorki, byłej senatorki, a obecnie wiceprezydentki u boku Bidena. Dlaczego? Bo ona przystępowała do tej debaty, wychodząc naprzeciwko zawodnika wagi ciężkiej, czy to się komuś podoba, czy nie, ale Trump miał za sobą wiele debat i wiele z nich wygrał - komentował Łukasz Jedliński w Dzień Dobry TVN.
- Czy były chwyty poniżej pasa? Trump stosował swoją starą opowieść o Ameryce, że pod wodzą Bidena czy Harris Ameryka uległa rozkładowi. [...] Harris odpowiadała, że to jest gość, który nie uznaje demokratycznych wyników wyborów. Będzie je podważał, jeśli będą na jego niekorzyść. To jest człowiek, z którego inni liderzy na świecie się śmieją, który zniszczył amerykańską reputację na scenie globalnej - tłumaczył dziennikarz TVN24.
Kamala Harris o wojnie w Ukrainie
Jednym z tematów debaty była polityka zagraniczna i atak Rosji na Ukrainę.
- Gdyby Donald Trump był prezydentem, Putin siedziałby teraz w Kijowie – mówiła Kamala Harris. - Zrozumcie, co to oznacza, ponieważ agenda Putina nie dotyczy tylko Ukrainy. Zrozumcie, dlaczego europejscy sojusznicy i nasi sojusznicy z NATO są tak wdzięczni, że nie jesteś już prezydentem i że my rozumiemy znaczenie największego sojuszu wojskowego, jaki świat kiedykolwiek znał, jakim jest NATO - podkreśliła.
Jak dodała polityczka, "gdyby nie działania jej i Bidena na rzecz wsparcia Ukrainy, Putin wygrałby wojnę i "miał oko na resztę Europy, zaczynając od Polski".
Kamala Harris-Donald Trump. Kto wygrał debatę?
Z pierwszego sondażu opublikowanego przez CNN wynika, że debatę kandydatów na prezydenta USA wygrała Kamala Harris. Tak stwierdziło 63 procent ankietowanych.
Newsy w Dzień Dobry TVN - nowe restrykcje w Grecji
Przez rok nie będą wydawane licencje nowym lokalom Airbnb w trzech centralnych dzielnicach Aten, a na pasażerów wycieczkowców przybywających na wyspy Santorini i Mykonos nałożone zostaną opłaty w wysokości 20 euro - to restrykcje, które zaczną obowiązywać od przyszłego roku.
- To wszystko wynika z tego, że lokalnym mieszkańcom jest coraz trudniej żyć. To nie chodzi tylko o tłok, a o koszty życia. Jeśli wszystkie mieszkania zamieniają się w krótkoterminowy najem, to lokalnym mieszkańcom trudniej jest wynajmować - podkreślił Łukasz Jedliński.
Więcej newsów znajdziesz w materiale wideo i na stronie TVN24.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Mieszkańcy Barcelony protestują: "Turyści, do domu!"
- Ograniczenia dla mieszkańców popularnej wśród Polaków wyspy. "Zastosowano lockdown"
- Paszport "last minute" może uratować twój urlop. "Cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem"
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Łukasz Jedliński
Źródło: tvn24.pl/PAP/Dzień Dobry TVN
Źródło zdjęcia głównego: Bloomberg/Getty Images