Newsy

Alżbeta Lenska szczerze o chorobie. "Czy to chore, że tęsknię za sobą po operacji?"

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska
fot. Kamil PiklikiewiczAlżbeta Lenska

Wiele osób pamięta sytuację sprzed trzech lat, kiedy media obiegła informacja o tym, że jedna z aktorek straciła przytomność podczas przerwy na próbie w teatrze. Okazało się, że w głowie kobiety pękł tętniak. Dziś Alżbeta Lenska otwarcie wypowiada się w mediach społecznościowych o chorobie i akceptacji siebie.

Alżbeta Lenska zmagała się z tętniakiem

Aktorka w 2018 r. przeszła skomplikowaną operację, zaraz po tym, jak w głowie pękł jej tętniak. Lenska w tym trudnym czasie mogła liczyć na wsparcie swojego męża Rafała Cieszyńskiego oraz przyjaciół. Gwiazda w rozmowie z Dzień Dobry TVN wyznała, że od czasu do czasu mierzy się z problemem nadmiernego martwienia się o różne rzeczy, na który jednak znalazła sposób. Zaczęła skupiać się na pisaniu książki i zachęca inne osoby, zmagające się z podobnymi stanami, do wykonywania nawet małych czynności w celu poradzenia sobie z nimi i powrotu do pozytywnego myślenia. Obecnie aktorka pracuje zawodowo, ostatnio wystąpiła w sztuce "Kochane pieniążki", której premiera odbyła się w teatrze Capitol.

Alżbeta Lenska w szczerym wpisie na Instagramie

W ostatnim wpisie na swoim instagramowym profilu aktorka zadaje trudne pytania, snuje przemyślenia na temat tęsknoty za spokojem w głowie i tęsknoty za dawną sobą. Zauważa także, że zapomniała o sobie. O tym, jak powinna prowadzić zdrowy tryb życia, który pozwoli jej zadbać o swoją kondycję i żołądek.

Czy to chore, że trochę tęsknie za sobą po operacji...? Za większym spokojem i stanem ZEN w mojej głowie...? [...] Wrócenie na matę przyjdzie łatwo, ale coś mi się wydaje, że muszę też wrócić do jaglanki na śniadanie, bo biegając na trasie dom-plan-teatr wróciłam do zapychania się bułkami. Nawet ja, choć wiem, jak ważne jest, żeby dbać o siebie - ZAPOMINAM o tym.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego:  fot. Kamil Piklikiewicz

Pozostałe wiadomości