12-latka odznaczona medalem. Uratowała czworo dzieci przed skutkami powodzi

dziecko w powodzi
Roberto Westbrook/Blend Images/Getty Images
Źródło: Tetra images RF
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odznaczył medalem 12-letnią dziewczynkę, która podczas niedawnej powodzi uratowała czworo dzieci, w tym swojego siedmioletniego brata. Sytuacja miała miejsce w obwodzie zakarpackim.

12-letnia Tetiana odznaczona medalem

12-letnia Tetiana Tułajdan, uczennica VII klasy, została odznaczona medalem "Za uratowane życie". Wołorymyr Zełenski dekret w tej sprawie podpisał w środę. Jak informuje biuro prezydenta, nastolatka uratowała swojego 7-letniego brata i troje innych dzieci z okolicy przed powodzią, którą spowodowały silne ulewy w miejscowości Jasina na Zakarpaciu.

Jak nastolatka zareagowała na powódź?

Dziewczynka wyłączyła w domu prąd i zaprowadziła wszystkie dzieci na strych. Woda osiągnęła w tym czasie poziom jednego metra. Media relacjonowały, że zaczęła zalewać budynek i podwórko, kiedy Tetiana była w domu tylko z bratem. Wzięła chłopca za rękę i pobiegła do sąsiedniego domu, który należał do jej ciotki. Tam było troje przestraszonych dzieci, a woda sięgała już kolan. 12-latka uspokoiła dzieci i zaprowadziła je na wyższe piętro. Tam czekali na przyjście dorosłych.

- Odważny czyn Tetiany to przykład dla nas, dorosłych, który zasługuje na to, by wszyscy się o nim dowiedzieli - podkreślił szef władz obwodowych Zakarpacia Anatolij Połoskow.

Zobacz także:

Zobacz wideo: "Zrobimy wszystko, by straty zostały jak najszybciej usunięte". Premier odwiedził podtopione miejscowości w Małopolsce

TVN24

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Tetra images RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki