Bruno laureatem "Pozytywki Dzień Dobry TVN". Zwycięzca pokazał, jak zrobić ozdoby choinkowe z mleka

Aktualizacja:

Bruno Mrówczyński choruje na mukowiscydozę, lecz nie traci radości życia i ciekawości świata. Chłopiec stworzył kanał popularyzujący naukę dla dzieci – Pracownia Bronka, którą widzowie mieli okazję już poznać. To właśnie w jego ręce powędrowała "Pozytywka Dzień Dobry TVN".

Wyróżnienie "Pozytywka Dzień Dobry TVN"

"Pozytywki Dzień Dobry TVN" to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Laureatem październikowej Pozytywki został Bruno. Zwycięzcę wybrali widzowie w głosowaniu na naszej stronie.
Ze względu na swój stan zdrowia 12-latek nie mógł osobiście pojawić się w studiu, nagroda więc powędrowała prosto do jego domu. W programie połączyliśmy się z Brunem i jego mamą, by przekazać radosne wieści. Chłopiec podziękował na wizji i przy okazji zaprezentował nowy eksperyment – jak z mleka zrobić ozdoby na choinkę.

Pracownia Bronka chorego na mukowiscydozę

Laureat Pozytywki po raz kolejny udowodnił, że świat nauki nie jest mu obcy. Krok po kroku wytłumaczył naszym widzom, jak przygotować ozdoby choinkowe. Na początku podgrzewamy 250 ml mleka. Następnie przelewamy je do miski i dodajemy 4 łyżeczki octu. Składniki należy dokładnie wymieszać, a później przecedzić przez sitko. Na sicie pozostały grudki – rodzaj masy, którą trzeba przełożyć na papierek. - Gdy ostygnie, możemy wsadzić masę do foremek od ciasteczek albo coś ulepić. Najlepiej poczekać 4-5 dni – wyjaśnił w naszym programie Bruno. Później wystarczy już tylko przystąpić do dekoracji – pomalować farbkami, zanurzyć w brokacie, co tylko dusza zapragnie. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Zobacz w naszym materiale wideo, jak wyglądają ozdoby choinkowe z mleka.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Dominika Czerniszewska
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości