pracownia

  Henryk Krupa ma 92 lata i jest najstarszym aktywnym zawodowo krawcem w Polsce. W zakładzie w Poznaniu, w którym pracuje wraz z córką oraz wnukiem, nawleka nitkę na igłę bez okularów. Teraz rodzina wspólnie opowiedziała o swojej działalności w Dzień Dobry TVN.

  Karolina Zimnicka to artystka, która w swoim mieszkaniu nie tylko żyje z rodziną, ale także tworzy ceramikę. Teraz wnętrza domu pokazała w cyklu "Odpicowane mieszkanie". Są naprawdę oryginalne i w świetnym stylu.

  Pani Maria Lipka od kilkudziesięciu lat wytwarza kapelusze. Jej projekty nosili aktorzy, politycy, profesorowie, a także gwiazdy opery. Mimo upływu lat, nie zwalnia tempa i nadal doradza w doborze nakryć głowy.

  Bruno Mrówczyński choruje na mukowiscydozę, lecz nie traci radości życia i ciekawości świata. Chłopiec stworzył kanał popularyzujący naukę dla dzieci – Pracownia Bronka, którą widzowie mieli okazję już poznać. To właśnie w jego ręce powędrowała "Pozytywka Dzień Dobry TVN".

  Z gliny można zrobić praktycznie wszystko. Przekonał się o tym nasz reporter, który odwiedził Magdę Kamińską i jej pracownię ceramiczną w Pęplinie. Efekty tej wizyty są zachwycające.

  Pracowni luster jest coraz mniej, dlatego te wciąż istniejące stają się prawdziwymi ewenementami. Jedną z nich prowadzi Adam Rojewski. Na warszawskiej Tamce odwiedził go Michał Nobis, który był świadkiem procesu powstawania lustra.

  Projektant Dawid Woliński otworzył nową pracownię w centrum Warszawy. Długo szukał miejsca, które miałoby dobrą energię. I znalazł, w sąsiedztwie Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego. Jak wygląda gabinet Wolińskiego? W jego pracowni odwiedził go dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Pracował i przyjaźnił się z największymi: Johnem Lennonem, Andym Warholem, Vivienne Westwood czy Basquiatem. Jego nazwisko na stałe wpisało się do historii francuskiej mody i designu. Na fascynująca wycieczkę po swoim ulubionym paryskim domu i atelier zaprosił nas, wybitny projektant, Jean-Charles de Castelbajac. W rozmowie z Anna Kalczyńską zdradził między innymi jaki wpływ na jego życie wywarły różowe, gumowe rękawiczki. :)

  Małgorzata i Józef Elis zajmują się pozłotnictwem. Jak wygląda ich praca? Jakie obrazy trafiały do ich pracowni? Czy córka wykonuje ten sam zawód? Ile czasu zajmuje praca nad jedną ramą?

  W 1864 roku, na ulicy Chmielnej w Warszawie, powstał mały warsztat rzemieślniczy. Mimo perypetii, działa do dziś! Zobaczcie historię pracowni kapeluszy z tradycjami!

  Paweł Romańczuk jest kolekcjonerem i twórcą małych instrumentów. Ile ich posiada w swojej pracowni? Skąd pochodzą katarynki, które ma w swoim zbiorze? Który ze znanych muzyków odwiedził go w pracowni? Jak zrobić flet balonowy? Pawła Romańczuka odwiedził w pracowni dziennikarz Dzień Dobry TVN i krytyk sztuki Łukasz Radwan.

  Łukasz Radwan zabrał kamerę Dzień Dobry TVN do magicznego miejsca, do Pracowni Konserwacji Rzemiosła Artystycznego na Wawelu. Jakie skarby można tam znaleźć?

  Tarot ma swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Jedni uważają, że z kart można wyczytać przyszłość – inni, że tarociści to naciągacze i hochsztaplerzy. W studiu Dzień Dobry TVN spotkali się reprezentanci dwóch opozycyjnych obozów: trocistka Anna Świerczewska oraz naukowiec i historyk kościoła Magdalena Ogórek. Czy, według Kościoła Katolickiego, korzystając z kart tarota popełniamy grzech i możemy zostać opętani?