Pozytywki

Laureat majowej Pozytywki - doktor Adam Mol nazywany jest aniołem. Operuje niemowlęta

Pozytywki

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Robert Stockinger
Laureat pozytywki
Laureat pozytywki Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Doktor Adam Mol został laureatem majowej Pozytywki dla najbardziej pozytywnego bohatera reportażu Dzień Dobry TVN. Lekarz operuje dzieci w klinice we Wrocławiu. Nagrodę odebrał w towarzystwie małego synka, Adasia.

Majowa Pozytywka dla dr Adama Mola

Doktor Adam Mol we Wrocławiu operuje dzieci z wadą rozszczepienia podniebienia i warg. Mamy małych pacjentów nazywają go "anioł". - Chyba przesadzają trochę, ale staram się być miły. To może dlatego - powiedział żartobliwie lekarz.

Doktor operuje niemowlęta, dlatego presja jest duża. - Odpowiedzialność jest dosyć duża, poślizgi są dramatyczne w konsekwencjach. Mamy wygląd, czyli to, co definiuje życiorys takiego dzieciaczka. Potem jest mowa, o czym też nie powinno się zapomnieć. Do tego wyglądu dorzucamy też narzędzie komunikacji - podkreślił w rozmowie z Robertem Stockingerem.

Operacje podniebienia i warg

Operacje, które wykonuje doktor Adam Mol są trudne i jak wspomina, zdarza się, że zadrży mu ręka. Trzeba jednak wiedzieć, jak zapanować nad niepewnością, która się może pojawić.

- Są takie momenty, 5-10 proc. operacji, że jest napięcie - wyjaśnił.

Pan Adam rok temu sam został rodzicem. Jak podkreślił, fakt, że został ojcem spowodował, że jest jeszcze bardziej empatyczny i wrażliwy na krzywdę dzieci.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości