Najnowsze

Agnieszka Więdłocha z przerażeniem o psychiatrii dziecięcej w Polsce. "Szprycuje się je lekami ogłupiającymi"

Najnowsze

Autor:
Oskar
Netkowski
Agnieszka Więdłocha o psychiatrii dziecięcej w Polsce. "Szprycuje się je lekami ogłupiającymi"

Agnieszka Więdłocha od niedawna jest mamą i dobrze wie, że zdrowie psychiczne dzieci jest tak samo ważne, jak to fizyczne. Aktorka bez wahania zaangażowanych w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał gwiazdę, jak ocenia psychiatrię dziecięcą w Polsce.

Agnieszka Więdłocha o zdrowiu psychicznym

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki kilka miesięcy temu zostali rodzicami. Niewiele zdradzili w mediach na temat swojego dziecka. Nie brak im jednak empatii, jeśli chodzi o los najmłodszych Polaków. To właśnie dla nich aktorka wsparła akcję Fundacji TVN.

- Za mało się mówi o zdrowiu psychicznym. Za mało wiemy, z jakimi problemami psychicznymi borykają się dzieci. To temat zapomniany od wielu lat. Jestem szczęśliwa, że w końcu zaczęliśmy o tym mówić. Cieszę się, że ktoś zaczął myśleć o większej sprawie, czyli wybudowaniu całego centrum - mówiła gwiazda.

- Dzieci cierpią w samotności i nikt im nie pomaga. Oddziały psychiatryczne są przepełnione i szprycuje się dzieci lekami uspokajającymi albo ogłupiającymi, bo nie wiadomo jak im pomóc - dodała.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Budowa Centrum Psychiatrii już ruszyła, a plany zakładają, że potrwa 2 lata. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale). Oprócz tego w placówce powstanie poradnia psychiatryczna. Cały budynek będzie miał 6 000 m2. Oprócz Centrum Psychiatrii zostanie przeniesiona tu i powiększona Klinika Onkologii. Fundacja TVN odpowiedzialna jest finansowo za segment psychiatrii. To milowy krok, ponieważ lekarze od lat alarmują o fatalnej sytuacji dziecięcej psychiatrii. Pod tymi słowami podpisał się dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka

Każdy może pomóc w budowie Centrum. Wystarczy wysłać SMS o treści POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/.

Zobacz też:

Iza Kuna i Marek Modzelewski razem w życiu i w pracy. Scenarzysta zdradził, jak zwraca się do niego teściowa Monika Olejnik prosto z siłowni apeluje do fanów o życzliwość. "Szacunek ponad podziałami" Marek Sekielski i Artur Nowak o walce z uzależnieniem. "Pierwsze epizody z alkoholem miałem w wieku 14 lat"

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości