Zimny okład na worki pod oczami? To nic nie da. Kosmetolog wyjaśnia, jak skutecznie pozbyć się obrzęku

MOPI9900
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak pozbyć się worków pod oczami?
Jak pozbyć się worków pod oczami?
Urodę poprawiamy już od starożytności
Urodę poprawiamy już od starożytności
Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetyki
Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetyki
Jak dbać o cerę trądzikową latem?
Jak dbać o cerę trądzikową latem?
Kiedy problemy z cerą wykluczają z życia
Kiedy problemy z cerą wykluczają z życia
Julia Chatys o problemach z cerą
Julia Chatys o problemach z cerą

Worki pod oczami, niemalże dosłownie, spędzają sen z powiek wielu kobietom i mężczyznom. Czym dokładnie powodowana jest opuchlizna i jak sobie z nią poradzić? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiadała kosmetolog Ewa Olczak-Dziadolka.

Skąd się biorą wory pod oczami?

Można zakładać, że okres przedświątecznej gorączki stwarza cieplarniane warunki do tworzenia się worków pod oczami. Nie zawsze jednak wynikają one z przemęczenia. Swoją rolę w ich powstawaniu odgrywać mogą również uczulenia, geny, a nawet niektóre choroby.

Postrzeganie stresu i niewyspania, jako jedynych czynników żłobiących pod naszymi oczami worki, to nie jedyny mit, który w studiu Dzień Dobry TVN obaliła kosmetolog Ewa Olczak-Dziadolka. Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii, zimne okłady nie pomagają na obrzęk, a wyłącznie obkurczają naczynia krwionośne, redukując same sińce.

- Worki pod oczami wynikają z zastojów limfatycznych. A te zastoje limfatyczne powstają wtedy, kiedy krążenie krwi, limfy, jest nieprawidłowe (...). Trzeba wykonywać masaże i robić wszystko, aby (...) było większe ukrwienie w tej okolicy - powiedziała ekspertka.

Jak pozbyć się worków pod oczami?

W walce z workami pod oczami sprawdzą się także ciepłe okłady. A co zrobić, jeżeli naszym problemem są również wymagające traktowania zimnem sińce? Okazuje się, że naprzemienne stosowanie okładów w różnych temperaturach, może mieć dodatkowe korzyści.

- To też jest dobre ćwiczenie naczyń krwionośnych (...). Naczynia krwionośne (...) zaczynają się bardziej uszczelniać i dzięki temu mamy je bardziej wzmocnione - mówiła Ewa Olczak-Dziadolka.

Warto również pamiętać o prawidłowej technice masażu - powinien on przebiegać od wewnątrz do zewnątrz oka. A jakiego narzędzia najlepiej użyć? - Nic nie ma lepszego od ludzkich rąk - powiedziała kosmetolog.

Jak wygląda poprawnie przeprowadzony masaż limfatyczny? Sprawdźcie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.v

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz więcej:

podziel się:

Pozostałe wiadomości