Jak zmyć szamponetkę z włosów i ich sobie przy okazji nie zniszczyć? Szamponetka jest co prawda najdelikatniejszą formą koloryzacji włosów, natomiast także i ona w jakiś sposób wpływa na strukturę włosa, a uporczywe jej zmywanie domowymi sposobami może poważnie zaszkodzić naszej fryzurze. Zanim rozpoczniemy zabawę w farbowanie, poważnie się zastanówmy nad kolorem i potencjalnymi problemami z danym kolorem.
Jak szybko i skutecznie zmyć szamponetkę z włosów?
Jak szybciej zmyć szamponetkę – na dobrą sprawę to pytanie jest z gruntu źle postawione. Szamponetka sama w sobie jest bowiem najdelikatniejszym produktem kosmetycznym dostępnym w tej chwili na rynku. Dalej na skali lokują się szampony koloryzujące, farby półtrwałe i farby trwałe. Szamponetka zarówno od szamponów, jak i farb różni się brakiem jakiejkolwiek zawartości utleniacza czy amoniaku, jest więc bezpieczna dla włosów, nie osłabia ich struktury. Pytać więc o to, jak szybko zmyć szamponetkę, pozornie nie ma sensu. A jednak…
Szamponetka nie wnika w głąb włosa, tylko z zewnątrz otula go pigmentem. Dlatego też schodzi z włosów dużo szybciej. Jeśli jednak włosy są zniszczone i mają pozadzierane, otwarte łuski, to kolorowi udaje się wniknąć w głąb struktury włosa. Wtedy wyblaknięty kolor szamponetki może zostać z nami na dłużej. To pierwszy przypadek, kiedy pojawia się pytanie, czym zmyć szamponetkę z włosów.
Drugi raz pytamy, jak szybko usunąć szamponetkę z włosów, jeśli koloryzacja nie przyniosła pożądanych efektów i kolor jest zupełnie inny od zakładanego. Kiedy może się to wydarzyć?
Po pierwsze w przypadku blondynek, które eksperymentują z rudymi i czerwonymi, fioletowymi kolorami. Ich pozbycie może okazać się bardzo trudne. Po drugie, posiadaczki rudych włosów, które eksperymentują z blondami, czernią albo jakimkolwiek innym kolorem, niezbliżonym do naturalnego. Po trzecie, właścicieli włosów, które niedawno przeszły rozjaśnianie – tutaj wynik koloryzacji jest nie do przewidzenia i błyskawicznie po niej może pojawić się rozpaczliwe pytanie, jak zmyć szamponetkę szybko.
Po ilu myciach schodzi szamponetka? Najczęściej wystarczy 4-6 myć. Czasami jednak proces może potrwać dużo dłużej.
Czym zmyć szamponetkę?
Szamponetka zmywalna jest z zasady. Zdarzają się jednak wyjątki, o których była mowa powyżej. Co zrobić gdy szamponetka nie schodzi? W pierwszej kolejności wystarczy sięgnąć do zwykły szampon i regularnie myć nim włosy. Jeśli to nie pomoże albo już wiemy, że nasze włosy tak łatwo się nie poddają, można sięgnąć po szampon oczyszczający. Jest on silniejszym preparátem niż tradycyjny szampon, może więc ułatwić usuwanie koloru. Natomiast nie można przesadzić z częstotliwością jego użycia. Zbyt częste stosowanie może nam zniszczyć włosy.
Jak szybko zmyć szamponetkę – domowe sposoby
Czym zmyć szamponetkę, jeśli pielęgnacja z wykorzystaniem szamponów zawodzi? Większość fryzjerów i stylistów zaleca cierpliwość, natomiast nie każdą kobietę na nią stać. Na forach internetowych jest sporo rad, jak usunąć szamponetkę z włosów, choć na szczęście coraz więcej w tych wypowiedziach jest rozsądku. Dziewczyny wzajemnie zalecają sobie cierpliwość i regularne mycie włosów. Oryginalnych, mniej lub bardziej sprawdzonych pomysłów jednak nie brakuje.
Jak zmyć szybko szamponetkę?
- myć głowę olejem,
- myć głowę wodą z sodą oczyszczoną,
- myć włosy wodą z sokiem z cytryny,
- myć włosy wodą z proszkiem do pieczenia,
- myć włosy wodą z octem.
Wszystkie te rady nadają się na odpowiedź na pytanie, jak zmyć szamponetkę ze skóry. Skóry, która została lekko zabrudzona podczas koloryzacji. Wystarczy przyłożyć wacik z sokiem z cytryny i po problemie. Natomiast większość tych rad, jak szybko zmyć szamponetkę nie nadaje się do wykorzystania. Zarówno soda, proszek do pieczenia, sok z cytryny – to wszystko są substancje agresywne, o silnym działaniu czyszczącym, tylko że przy okazji szkodliwym dla samych włosów. Zamiast więc kombinować, co zrobić, żeby zmyć szamponetkę, lepiej po prostu uzbroić się w cierpliwość. W innym przypadku nie tylko kolor włosów będzie naszym problemem, ale również ich generalna kondycja. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie czasu w ich odpowiednią pielęgnację i odżywienie. A kolor? W końcu zejdzie.
Zobacz także:
- Szamponetka – jak działa na włosy i jak jej używać, by przyniosła oczekiwany efekt?
- Domowe sposoby na piękne i lśniące włosy. Nie ufaj błędnym mitom na temat mycia i pielęgnacji
- 10 błędów w pielęgnacji włosów. Prawdopodobnie masz wiele z nich na sumieniu
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Źródło zdjęcia głównego: Frederic Cirou/Getty Images