Sukienki ciążowe wizytowe – jak dobrać idealny model? Gdzie kupić?

Autor:
Adrian
Adamczyk
Co oprócz brzucha rośnie w ciąży…
Co oprócz brzucha rośnie w ciąży…Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Z roku na rok wydłuża się aktywność zawodowa kobiet, a spora część z nich zajmuje urzędnicze i kierownicze stanowiska. Dlatego też sukienki ciążowe wizytowe dla wielu kobiet to jeden z podstawowych elementów ciążowej garderoby. Właśnie z myślą o nich dynamicznie rozwija się rynek sukienek wizytowych ciążowych.

Sukienki ciążowe wizytowe dobierać należy bardzo uważnie. Powinny być one przede wszystkim równie wygodne, jak te domowe, codzienne. A nawet jeszcze wygodniejsze. Kobieta spędza w takiej sukience często nieco ponad 8 godzin bez przerwy. Sukienka musi więc być idealnie dopasowana do potrzeb przyszłej mamy, nie może jej uciskać, ocierać, wywoływać jakiegokolwiek poczucia dyskomfortu. Warto pamiętać, że ciężarna może spędzić w niej większość swojego aktywnego zawodowo dnia i w związku z tym drobny nawet defekt sukienki ciążowej wizytowej może powodować u kobiety poczucie niewygody. Może prowadzić również do różnego rodzaju otarć, podrażnień i uczuleń

Sukienki ciążowe wizytowe – gdzie kupić?

Wizytowe sukienki ciążowe najłatwiej kupić w Internecie, w sprzedaży wysyłkowej, a także w butikach z modą dla ciężarnych. Spora część producentów odzieży damskiej oferuje osobne kolekcje dedykowane kobietom w ciąży. W katalogu można znaleźć szereg różnorodnych sukienek o wygodnych fasonach i modelach, które doskonale sprawdzą się w sytuacjach zawodowych.

Sporo butików z polską modą również oferuje ciekawe sukienki wizytowe ciążowe. A może nawet nie tyle ciążowe, co takie, które w ciąży dostosują się po prostu do ciała kobiety. Popularne ostatnio marki w swojej ofercie mają sukienki zarówno typowo casualowe, jak i takie, które w zestawieniu z marynarką świetnie sprawdzą się podczas spotkania biznesowego. Spora część sukienek wizytowych jest zaprojektowana w taki sposób, aby delikatnie podkreślać figurę przyszłej mamy i nie opinać za mocno ciążowego brzucha. Ponieważ w wielu przypadkach nie są to typowo ciążowe sukienki wizytowe, to ich ogromną zaletą jest to, że doskonale sprawdzą się również po ciąży.

Sukienki wizytowe ciążowe w Internecie?

Sukienki ciążowe wizytowe bez większych problemów można również znaleźć w Internecie. I tutaj oferta jest naprawdę bogata. Od małych butików z modą ciążową, przez duże sklepy odzieżowe do platform internetowych, na których można znaleźć sukienki trudno dostępnych w Polsce marek. Zanim jednak przystąpimy do takich internetowych zakupów, warto upewnić się, że po dostawie przesyłki można będzie taką wizytową sukienkę ciążową przymierzyć i ewentualnie odesłać bez żadnych dodatkowych kosztów. Jest to o tyle ważne, że nie każda sukienka, która dobrze wygląda na manekinie, sprawdzi się w przypadku naszej figury. Sukienki ciążowe są bardzo trudnym pod tym względem przypadkiem – ten sam model wykonany nieco inaczej, z nieco innego materiału może za jednym razem okazać się strzałem w dziesiątkę, za drugim – zupełną pomyłką. O ile więc oferta sklepów internetowych jest dla kobiet w ciąży ciekawą alternatywą dla stacjonarnych butików, o tyle warto zwrócić uwagę na możliwość zwrotu zamówionych ubrań.

Sukienek wizytowych ciążowych można w Internecie poszukać na dwa sposoby. Pierwszy to strony z ogólną modą, na których znaleźć można prawdziwe perełki wśród ciążowych sukienek. Drugie rozwiązanie to moda nieco bardziej "celowana" W Internecie można bowiem znaleźć także sporo platform dedykowanych typowo ciążowej modzie. Przyszła mama znajdzie naprawdę bardzo szeroki wybór sukienek ciążowych, także tych, które świetnie sprawdzą się w sytuacjach zawodowych. Największą popularnością cieszą się oczywiście sukienki z dopasowaną górą i zwiewnym dołem odciętym pod brzuchem. Dobrze w bardziej formalnych sytuacjach sprawdzają się również fasony etui, które ładnie obudowują sylwetkę ciężarnej, nie dodając jej optycznie dodatkowych kilogramów.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Oscar Wong/Getty Images

Pozostałe wiadomości