Ciąża

Tuniki ciążowe – jak wybrać, z czym nosić?

Ciąża

Aktualizacja:
Natalia Deriabina/Getty Images

Tuniki ciążowe królują wśród ubrań dla kobiet. W zestawie z legginsami tworzą jedną z najbardziej popularnych ciążowych stylizacji. Tunika ciążowa jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim o jej atrakcyjności decyduje uniwersalny krój, który sprawia, że ubranie to sprawdza się i w domowym zaciszu, i na oficjalnym wyjściu.

Tuniki ciążowe eleganckie, domowe, na wesele – sposobów ich wykorzystania jest naprawdę wiele. Co ważniejsze, tuniki ciążowe doskonale sprawdzają się także po ciąży, a więc ich życie trwa nieco dłużej niż typowych ubrań dla przyszłych mam. To sprawia, że ciężarne chętnie je wybierają, zestawiając z leginsami lub (w początkowym okresie ciąży) spodniami rurkami.

Tuniki ciążowe – tanie rozwiązanie na wiele okazji

Tuniki ciążowe na lato mają odkryte plecy lub cienkie ramiączka, z kolei tuniki ciążowe na wesele wyróżniają się lejącym materiałem (doskonale sprawdzi się tutaj jedwab) lub ciekawymi aplikacjami. Popularne są również tuniki ciążowe z nadrukiem informującym w zabawny sposób o wyjątkowym stanie, w jakim znajduje się kobieta.

Co sprawia, że tuniki ciążowe sprawdzają się w tak wielu sytuacjach? Uniwersalny fason, materiał odcinany pod biustem, który zapewnia kobiecie autentyczny komfort zarówno w sytuacji prywatnej, jak i zawodowej. Ciężarna nadal zachowuje swoje kobiece kształty, a przy tym ubranie, które ma na sobie, nie uciska w żaden sposób brzucha i znajdującego się w nim dziecka.

W sklepach z odzieżą ciążową można znaleźć również sukienki tuniki ciążowe, które funkcjonują w oparciu o ten sam krój, są jedynie dłuższe niż zwykła tunika. One również doskonale sprawdzają się latem.

Uniwersalny krój tuniki to jedno, różnorodność wykorzystania to drugie. Tuniki można traktować jak bazę do bardzo różnych stylizacji. Tunika ciążowa, która sprawdzała się świetnie w domu, w zestawieniu z wizytowymi spodniami i marynarką doskonale będzie pasowała do pracy. To właśnie to połączenie uniwersalności i różnorodności w przypadku tuniki jest powodem, dla którego ciężarne tak bardzo pokochały właśnie ją. W końcu sprawdzają się nawet tuniki ciążowe na zimę.

Tuniki ciążowe eleganckie – na wesele, imprezę, do pracy

Elegancka tunika ciążowa to baza do różnorodnych oficjalnych stylizacji. Nieco bardziej bogato zdobiona z pewnością doskonale sprawdzi się na weselu. Na grilla do przyjaciół można założyć tę z odkrytymi plecami lub tyłem podkreślonym za pomocą drobnych, krzyżowanych ramiączek. Wystarczy dobrać do niej lekką, jeansową kurtkę na chłodniejszy wieczór. Takie eleganckie tuniki ciążowe pozwalają przyszłej mamie nadal czuć się modnie, a jednocześnie mieć poczucie, że w żaden sposób nie uciskają brzucha, nie krępują swojego dynamicznie zmieniającego się ciała. Dla wielu ciężarnych takie poczucie dobrego połączenia kobiecego stylu, mody i macierzyństwa jest ważną potrzebą i dobrze się stało, że producenci odzieży ciążowej ją dostrzegli.

Bluzki i tuniki ciążowe – na co zwracać uwagę?

Ciążowe tuniki są jednymi z najwygodniejszych typów ubrań dla przyszłych mam. Nie zmienia to jednak faktu, że czasami producentom nie udaje się ominąć pewnych newralgicznych punktów w projekcie tuniki. Dlatego też warto pamiętać, że zarówno tunika ciążowa elegancka, jak i ta przeznaczona na długie domowe weekendy, musi spełniać pewne warunki:

  • Po pierwsze, nie powinna być wykonana ze sztucznego materiału. Najlepiej, aby w ogóle nie było go w jej składzie, natomiast mniejsze ilości są do zaakceptowania. Zarówno bluzki, tuniki ciążowe powinny przede wszystkim być wykonane z naturalnych, ekologicznych, oddychających i przewiewnych materiałów.
  • Po drugie, tunika ciążowa na wesele wymaga szczegółowego oglądu pod względem wewnętrznych szwów i aplikacji. Większa ilość dodatków przekłada się bowiem na wewnętrzne szycie, a to z kolei może podrażniać i uczulać skórę kobiety. Szczególnie jest to ważne podczas dużej imprezy, eventu, wesela. Kiedy jest duszno, kobieta szybciej się poci, skóra robi się więc tym samym jeszcze bardziej wrażliwa na wszelkiego rodzaju otarcia
  • Po trzecie, sukienka tunika ciążowa czy bluzka odcięta pod biustem powinny mieć luźne samo "odcięcie", tak aby ubranie mogło rosnąć razem z brzuchem przyszłej mamy.

Tunika ciążowa z nadrukiem – nowa moda?

Tanie tuniki ciążowe coraz częściej pojawiają się z nadrukami, hasłami, aplikacjami, które sugerują ciążę lub ową ciążę w zabawny sposób komentują. Kobiety często wykorzystują takie bluzki, aby na spotkaniu z rodziną lub przyjaciółmi w oryginalny sposób podzielić się dobrą nowiną. To także dobry pomysł na prezent dla przyszłej mamy. Takie tuniki ciążowe tanie znajdziemy na Allegro, natomiast sporo jest również producentów odzieży, którzy coraz bardziej specjalizują się w takiej ciążowej, niecodziennej modzie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Sesje ciążowe coraz bardziej odważne

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości