Serum, esencja, a może booster? Ekspertka podpowiada, jak dobrać kosmetyki pielęgnacyjne. "Łatwo się w tym pogubić"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Dziwne nazwy kosmetyków – co się za nimi kryje?
Dziwne nazwy kosmetyków – co się za nimi kryje?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry to nie lada wyzwanie. Na sklepowych półkach nie brakuje preparatów o enigmatycznych nazwach. Serum, esencja czy booster to tylko niektóre z nich. Jak dokonać właściwego wyboru podczas zakupów? W jakiej kolejności nakładać poszczególne produkty? W Dzień Dobry TVN na te pytania odpowiedziała kosmetolog Justyna Gałat.

Przewodnik po kosmetykach pielęgnacyjnych

Domowe rytuały pielęgnacyjne powinny opierać się na odpowiednio dobranych kosmetykach. Niestety w trakcie zakupów w drogerii czy perfumerii nietrudno jest popełnić błąd. Wszystkiemu winne są zagadkowe nazwy preparatów i wiele możliwości.

- Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach jesteśmy trochę tacy przebodźcowani. W sklepach, w reklamach, w social mediach faktycznie jest tego ogrom i bardzo łatwo się w tym pogubić (...). Tak naprawdę zawsze warto sięgać po te składniki czy kosmetyki, których ta nasza skóra potrzebuje (...). Jeśli chodzi o składy aktywne, zawsze starajmy się, żeby one ze sobą nie kolidowały (...). Prawda jest taka, że często te składy są dosyć pokrewne - zapewniła Justyna Gałat.

Pielęgnacja cery krok po kroku

Nazwy kosmetyków pielęgnacyjnych mogą przyprawiać o zawrót głowy, podobnie jak kolejność ich aplikowania na twarz. Jak stosować popularne produkty, takie jak sera, kremy, esencje czy boostery?

- To są tak naprawdę takie różne formulacje kosmetyków. Emulsję możemy mieć preparacie, który działa trochę jak krem, jest to jego lżejsza forma. Serum już stosujemy pod krem (...). Wszystko to w odpowiednich etapach warto przemycać (...). Serum jest najczęściej tym troszkę lżejszym, aczkolwiek też bardziej skoncentrowanym niż krem bądź emulsja (...). Boostery, jeśli chodzi o składy, które czytamy na tyłach opakowań, tak naprawdę są często bardzo podobne - wyjaśniła Justyna Gałat, jednocześnie zwracając uwagę na kolejny element upiększającej rutyny, a mianowicie nawilżające mgiełki do twarzy.

- Stosujemy je tak naprawdę w ciągu całego dnia. Jeżeli butelka jest za duża, możemy sobie nawet przelać do jakiejś mniejszej i po prostu zabrać do torebki - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości