Moda i Uroda

Czy światło generowane przez telefon komórkowy szkodzi skórze? Ekspertka nie ma wątpliwości

Moda i Uroda

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Niebieskie światło niszczy oczu i… skórę
Niebieskie światło niszczy oczu i… skóręDzień Dobry TVN
wideo 2/5

O tym, że światło generowane przez telefon czy laptop jest dla nas niebezpieczne. mówi się od dawna. Do tej pory sądzono, że ma ono szkodliwy wpływ jedynie na nasze oczy. Tymczasem, jak pokazują badania, może szkodzić również skórze. W jaki sposób? Co zrobić, aby się przed nim chronić? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dr Agnieszką Bliżanowską, dermatologiem, ekspertką medycyny estetycznej.

Światło HEV - dlaczego jest niebezpieczne dla skóry?

Badania pokazują, że światło HEV, czyli to, które wytwarzają telefony komórkowe, laptopy, czy telewizory jest równie groźne dla naszej skóry, co promienie słoneczne. - Ono działa głęboko, w warstwach skóry właściwej, powodując niszczenie kolagenu, rozwalając wszystkie tam struktury, mówić kolokwialnie - powiedziała w Dzień Dobry TVN dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog, ekspertka medycyny estetycznej.

Na szczęście światło, które generują urządzenia elektroniczne, nie powoduje raka skóry, nie powoduje czerniaka. Może jednak sprzyjać tworzeniu się zmarszczek i przyspieszać proces starzenia się skóry.

Jak się chronić przed szkodliwym promieniowaniem?

Specjalistka dodała, że najlepszą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem dają nam antyoksydanty. - Jeśli mówimy o urodzie, to chodzi o nakładanie różnego rodzaju serum od zewnątrz. Mamy różne antyoksydanty, myślimy o witaminie C, kwasie ferulowym - wyliczyła nasza rozmówczyni.

Co jeszcze możemy zrobić, aby ograniczyć emisję szkodliwego promieniowania? Dowiecie się z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości