Peeling do skóry głowy sprawi, że Twoje włosy odżyją. Jak przygotować domowy peeling do skóry głowy?

Peeling złuszczający skórę głowy to proste rozwiązanie na problemy z włosami. Staną się mocniejsze, będą szybciej rosły, przestaną wypadać. Pożegnaj cienkie, łamliwe i słabe włosy dzięki peelingom do skóry głowy.

Maski, odżywki, lakiery - wszystkie kosmetyki, które nakładamy na włosy powodują zatykanie porów w skórze głowy. Jeśli o nią odpowiednio nie zadbamy, nawet najlepsze kosmetyki nie dadzą pożądanego efektu. Samo mycie włosów szamponem nie wystarczy. W jaki sposób lepiej się o nie zatroszczyć? Wykonując peeling skóry głowy. To proste rozwiązanie może dać naprawdę zadziwiające rezultaty.

Peeling skóry głowy - jakie ma zalety?

Szampon myje skórę jedynie powierzchownie. Usuwa zanieczyszczenia z włosów, ale z dokładnym oczyszczeniem porów i usunięciem naskórka sobie nie poradzi. Pomoże w tym właśnie peeling.

Peeling skóry głowy zmniejsza wydzielanie sebum, dlatego włosy będą się mniej przetłuszczały. Dodatkowo masowanie skóry w czasie peelingu poprawia jej ukrwienie.

Jak dbać o skórę?

Jak dbać o skórę?

Kateryna Atamanova w studiu Dzień Dobry TVN. Facefitness. Gimnastyka twarzy.
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc

To bardzo dobrze wpływa na cebulki włosa, które będą lepiej odżywione. Dzięki temu włosy staną się mocniejsze i bardziej gęste. Po peeling skóry głowy powinny więc sięgać osoby, które mają problem z wypadającymi lub łamiącymi się włosami.

Peeling skóry głowy - jak często stosować?

Dokładne oczyszczanie skóry jest ważne, ale w przypadku głowy nie można przesadzać z jego częstotliwością. Pamiętajmy o tym, że w tym miejscu jest ona wyjątkowo delikatna. Najlepiej wykonywać taki peeling co 7-14 dni. Dzięki temu skóra pozostanie odświeżona i będzie miała odpowiedni czas na regenerację. Zbyt częste stosowanie peelingu mogłoby przynieść odwrotny skutek, doprowadzając do przesuszenia skóry lub nadmiernego przetłuszczania włosów.

Do zabiegu możemy wykorzystać gotowe produkty. Gdzie kupić peeling do skóry głowy? Znajdziemy go w sklepach z kosmetykami, drogeriach lub aptekach. Warto jednak spróbować przygotować samodzielnie peeling do skóry głowy. Potrzebne produkty z pewnością posiadasz w swoim domu.

Naturalny peeling do skóry głowy

Aby porządnie oczyścić skórę, nie potrzeba wiele. Wystarczy substancja, która delikatnie złuszczy martwy naskórek. Świetnie sprawdzi się do tego np. mielona kawa, czy drobny cukier. Dodając do nich oliwę z oliwek, otrzymamy doskonałą, odżywczą maskę na włosy.

Oto sposoby na domowy peeling do skóry głowy:

Peeling cukrowy

Cukier doskonale poradzi sobie z usunięciem zanieczyszczeń, a oliwa dodatkowo odżywi skórę i włosy.

Składniki:

  • 2 łyżki cukru
  • 2 łyżki oliwy

Składniki dokładnie wymieszać. Zmoczyć włosy i nałożyć maseczkę na skórę głowy, delikatnie masując. Można zostawić na kilka minut, po czym dokładnie umyć włosy.

Peeling kawowy

Można przygotować go zarówno z fusów po kawie, jak też z suchej kawy. Fusy będą jednak delikatniejsze. Jak to zrobić?

  • fusy po filiżance kawy
  • 1-2 łyżki oliwy z oliwek

Fusy wymieszać dokładnie z oliwą. Zwilżyć włosy i nałożyć na skórę głowy mieszankę. Następnie wykonać delikatny masaż głowy i pozostawić peeling na kilka minut. Po tym czasie umyć włosy i dokładnie wypłukać peeling.

Stosując peeling kawowy, postaraj się możliwe jak najmniej wprowadzać go do włosów. Kawa jest drobna, więc jej wypłukanie może być kłopotliwe. Kawa może też delikatnie przyciemnić włosy.

Peeling enzymatyczny z octu jabłkowego

To bardzo delikatny sposób na oczyszczenie. Ważne jest, by do wykonania peelingu do skóry głowy używać naturalnego octu jabłkowego. Niestety większość tego typu produktów dostępnych w sklepach to ocet aromatyzowany bądź o smaku jabłkowym. Takie nie nadają się do tego zabiegu. Najlepiej poszukać dobrej jakości ekologicznego produktu.

Przygotowanie peelingu:

  • 2 łyżki octu jabłkowego
  • 1/4 szklanki wody

Ocet połączyć z wodą, a następnie wmasować w skórę głowy i włosy. Spłukać ciepłą wodą po kilku minutach. Substancje zawarte w occie nie tylko sprawdzą się przy peelingu skóry głowy, ale też zamkną łuski włosów. Dodatkowo, taka maseczka usuwa bakterie.

Naturalny peeling do skóry głowy - jakie efekty?

Poza tym, że skóra będzie w znacznie lepszej kondycji, regularne wykonywanie peelingu wpłynie korzystnie na przyswajanie substancji odżywczych z kosmetyków. Dzięki temu, że pory będą odblokowane, a skóra dotleniona i lepiej ukrwiona, maski i sera do włosów będą lepiej działać.

Przygotowanie peelingu do skóry głowy zajmuje kilka minut, a jego efekty zauważysz bardzo szybko. Warto wypróbować tę metodę, by zregenerować zniszczone włosy.

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości