Co to jest peeling chemiczny? Jakie są efekty peelingu chemicznego? Czy warto go wykonywać na jesień?

Kobieta wykonująca peeling
fizkes/Getty Images
W rozwiązywaniu problemów skórnych warto sięgać po nowoczesne techniki, które są coraz bardziej skuteczniejsze w swoim działaniu. Jednym z nich jest peeling chemiczny. Zabieg, dzięki któremu skóra w końcu będzie wyglądać świeżo i zdrowo. W łatwy sposób pozbędziemy się niechcianych defektów, takich jak przebarwienia skóry.

Przebarwienia, zmarszczki, trądzik, blizny - i inne nawracające problemy skórne to dolegliwość wielu osób. Zabiegi kwasami, czyli nowoczesne odmiany tradycyjnego peelingu, polecane są tym, którym nie wystarcza już sam krem i oczekują lepszych efektów. Można je uzyskać stosując np. peeling tca.

Peeling chemiczny – co to jest?

Jeśli potrzebuje się mocnego odświeżenia wyglądu skóry, peeling chemiczny jest idealną propozycją. Za pomocą odpowiedniej mieszanki chemicznej, można uporać się z wieloma problemami skórnymi, takimi jak zmarszczki, przebarwienia skóry czy blizny. Peelingi chemiczne powinny być przeprowadzane przez specjalistę, by były w pełni bezpieczne.

Przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu jest uczulenie na jakąkolwiek substancję, niektóre choroby, ciąża czy karmienie piersią. Doskonale na blizny, przebarwienia czy trądzik działa mocno złuszczający naskórek peeling tc. Wybierając skuteczne zabiegi kwasami, można wpłynąć na lepszy wygląd skóry na twarzy, szyi, dłoniach, dekolcie czy ramionach.

Czy peeling chemiczny można stosować jesienią?

Oczyszczanie twarzy kwasami wiąże się z mocną ingerencją w strukturę skóry. W zależności od typu peelingu, zabieg może działać tylko na płytkie warstwy naskórka lub też sięgać w głębokie warstwy skóry.

Peeling kwasowy działa na różne typy niedoskonałości, wystarczy dostosować jego stopień działania do uciążliwości danego defektu. Złuszczanie naskórka za pomocą peelingu z użyciem chemicznych składników wydaje się być metodą dość intensywną, ale profesjonalne wykonanie zabiegu gwarantuje uzyskanie widocznych i długotrwałych efektów.

Tego typu peelingi idealnie sprawdzają się na jesieni. Skóra po takich zabiegach jest niezwykle wrażliwa i podatna na uszkodzenia, a zwłaszcza na promienie UV. Z tego względu peelingi te zaleca się właśnie na jesieni.

Peelingi chemiczne idealne na jesień – rodzaje

Peeling chemiczny można wykonać za pomocą różnych substancji. Wśród nich najpopularniejszy jest peeling kwasem migdałowym czy peeling glikolowy, który wnika do głębokich warstw skóry, złuszcza ją i pomaga w pozbyciu się trądziku, zatkanych porów czy przebarwień. Cenne właściwości ma również peeling pirogronowy, który działa na różnych poziomach – reguluje wydzielanie sebum (usuwa zmiany trądzikowe) czy stymuluje produkcję kolagenu (redukuje zmarszczki). Ma on nieco słabsze działanie niż peeling z kwasem glikolowym. Jeśli szuka się metody, która lepiej podziała na plamy skórne, warto wybrać glikolowy peeling na przebarwienia.

Innym rodzajem zabiegu odświeżającego skórę jest peeling z kwasem migdałowym. Jest to peeling złuszczający o bardziej naturalnym działaniu, który wyrównuje koloryt skóry, spłyca zmarszczki przeciwdziałając jej starzeniu się oraz niweluje zaskórniki. Jeśli chodzi o tego rodzaju peeling chemiczny, efekty są widoczne już po pierwszych zabiegach.

Gdy zdecydujemy się na

peeling migdałowy

Osobom, które mają problemy z bliznami lub przebarwieniami po trądziku zaleca się sięgnięcie po mocny peeling tca. Efekty tego zabiegu, czyli bardziej miękka, gładka i jaśniejsza skóra, są widoczne już po pierwszej sesji. Peeling chemiczny na przebarwienia o dużej intensywności z użyciem kwasu tca powinno się powtarzać kilkakrotnie, według indywidualnych potrzeb.

sefa ozel/Getty Images

Jeśli chodzi o delikatny peeling, kwas migdałowy jest idealny nawet do skóry wrażliwej. Stosując w oczyszczaniu kwas migdałowy, peeling będzie skuteczny i nie pozostawi skóry zaczerwienionej lub podrażnionej. Głęboki peeling chemiczny, czyli kwasem glikolowym, jest bardzo pobudzający względem nowych komórek, osiągając tym samym widoczny efekt odmładzający.

Peeling chemiczny tca należy do silnych substancji, ale jego działanie jest zadowalające szczególnie w niwelowaniu zmian trądzikowych i blizn. Stosując peeling kwasem tca , najlepsze efekty można uzyskać po przynajmniej czterech zabiegach. Peeling kwasem pirogronowym pozwala zapobiegać nadmiernemu wytwarzaniu się sebum, a zatem idealnie nadaje się do cery tłustej i tłustej trądzikowej.

Decydując się na zabieg złuszczania kwasami, trzeba upewnić się, czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania, najlepiej korzystając z porady specjalisty. Pielęgnacja twarzy po zabiegu kwasami polega na stosowaniu odpowiednich kremów z filtrem i tych nawilżających, unikając intensywnych zabiegów czy mocnego słońca.

Nowoczesny peeling yellow peel jest delikatny, daje widoczne efekty i nie powoduje nieprzyjemnych efektów, tak jak oczyszczanie twarzy kwasem tca czy pirogronowym. Można go z powodzeniem stosować jako peeling na blizny potrądzikowe. Mniej popularny peeling chemiczny twarzy „Yellow Peel” w szybki sposób poprawia jędrność skóry, odżywia ją i spłyca zmarszczki. Nie działa tak mocno jak złuszczanie kwasem glikolowym, ale jest równie skuteczny w usuwaniu zmian trądzikowych czy łojotoku.

Zobacz wideo: Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu?

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!