Pielęgnacja twarzy i ciała

Pani Renata zdecydowała się na zabieg z użyciem nici haczykowych. Zobacz efekt przed i po

Pielęgnacja twarzy i ciała

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polek, które chcą poczuć się dobrze we własnym ciele. Zabiegi stały się bardziej dostępne i mniej inwazyjne. Przekonała się o tym Renata Złotkowska, która po raz pierwszy oddała się w ręce specjalistów. Jaki jest efekt zastosowania nici haczykowych?

Nici haczykowe - odmładzający zabieg

54-letnia Renata Złotkowska ma kochającego męża i wspaniałą córkę Oleńkę, która w tym roku stanie na ślubnym kobiercu. To wielkie wydarzenie nie tylko dla przyszłej panny młodej, ale i mamy, która chce, jak najlepiej prezentować się w tym wyjątkowym dniu. Dlatego postanowiła oddać się w ręce specjalistów z DeClinic.

- Nadal czuję się młodo, ale widzę, że moja twarz też się już zmienia. Widzę, jak opadają mi kąciki ust, inny owal twarzy . Chciałbym odrobinę wrócić, chociażby wyglądem, do młodości. Przygotowania do ślubu córki trwają. Teraz czas na mnie – wyjawiła kobieta.

Aby zrealizować swoje marzenie, Renata Złotkowska udała się do kliniki. Na miejscu opowiedziała, na czym jej zależy i jakich efektów się spodziewa. Agnieszka Krawczyk, lekarz dentysta oraz certyfikowany lekarz medycyny estetycznej DeClinic, zaproponowała pacjentce zabieg z użyciem nici haczykowych.

Nici haczykowe - na czym polega zabieg?

To alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy. Zbieg ten odbywa się bez użycia skalpela.

- Rysy twarzy pozostają niezmienione, co gwarantuje naturalny wygląd. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Przeprowadzam go w znieczuleniu miejscowym - wyjaśniła ekspertka i następnie opowiedziała, jak wygląda zabieg krok po kroku:

- Nakreślam linie, gdzie będę wprowadzała nici. Zabieg zaczynamy od znieczulenia powłok skórnych. Będzie kilka małych wkłuć. Podczas zabiegu nie są wykonywane żadne nacięcia, więc nie zostają blizny. Przy pomocy cienkiej kaniuli wprowadzam nić podskórnie. Następnie nici są zaciągane . Powoduje to otworzenie haczyków i utrzymanie tkanek w pozycji uniesionej - tłumaczyła.

Lifting twarzy przy pomocy nici haczykowych - efekt

Pani Renata przyznała, że podczas zabiegu czuła się bardzo komfortowo. Lekarz medycyny estetycznej założyła 8 nici haczykowych – symetrycznie, po cztery na stronę.

- Uzyskaliśmy niwelację opadających chomików. Podkreśliliśmy linię żuchwy, zostały wypłycone bruzdy marionetki oraz bruzdy nosowo-wargowe. Efekt utrzyma się do ślubu córki, a nawet po, ponieważ trwa do dwóch lat - podsumowała Agnieszka Krawczyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Co trzeba wiedzieć o mezoterapii? "Dzięki zabiegowi medycyna estetyczna ma mniej do roboty"

Rzucił aktorstwo i został barberem. Dziś współpracuje z polskimi gwiazdami. "To jest sztuka"

Nowoczesne odmładzanie twarzy przy pomocy taśm. Na warsztat wzięliśmy lwią zmarszczkę Andrzeja Sołtysika

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Chętnik

Pozostałe wiadomości