Pielęgnacja twarzy i ciała

Medycyna estetyczna dla panów. "Mężczyźni zawsze chodzi do tych gabinetów, ale się z tym kryli"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Do korzystania z usług specjalistów medycyny estetycznej przyznaje się coraz więcej osób. Co ciekawe, gabinety - równie chętnie, co kobiety - zaczynają odwiedzać mężczyźni. Z jakich zabiegów korzystają najczęściej? Na czym polega trend trend "na drwala"?

Medycyna estetyczna a mężczyźni

Jeszcze kilka lat temu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej były zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Dziś gabinetów, które je oferują, jest coraz więcej. Rośnie też liczba chętnych. Wbrew pozorom z pomocy chirurgów plastyków czy dermatologów korzystają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.

- Mężczyźni zawsze chodzi do tych gabinetów, ale się z tym kryli. Kiedyś to był temat tabu, było źle widziane i odbierane, jako fanaberia - mówił Tomasz Wacławczyk, lekarz medycyny estetycznej.

Stałym bywalcem takich gabinetów jest Michał Kryński. Co skłoniło go do wizyty?

- Jako nastolatek borykałem się z trądzikiem, miałem też dużo blizn. Postanowiłem się ich pozbyć i zapisałem się na pierwszy zabieg, laseroterapię. Teraz w okresie jesienno-zimowym korzystam z peelingów chemicznych, a w okresie wiosenno-letnim - mezoterapia i botoks - wyliczał mężczyzna.

Z jakich zabiegów korzystają mężczyźni?

Jednym z największych męskich kompleksów jest łysienie. Nowoczesne zabiegi pomagają rozwiązać problem braku owłosienia, nie tylko na głowie.

- W ostatnich szerzy się trend "na drwala". Bardzo wielu mężczyzn zgłasza się do nas, aby uzupełnić okolice zarostu, aby wyglądał fajnie i był gęstszy - tłumaczyła Kamila Niewdana, trycholog, specjalistka od przeszczepu włosów.

Panowie bardzo chętnie decydują się też na zabiegi, które modelują sylwetkę. Okazuje się, że aż 50 proc. wszystkich liposukcji wykonywana jest u mężczyzn. Mimo to największym zainteresowaniem ciszy się "budowanie szcześciopaka na brzuchu". Można go uzyskać dzięki zabiegowi EMSCULPT.

- Odpowiada on 20 tys. brzuszków lub przysiadów, w zależności od tego, którą partię ciała robimy. Zabieg trwa 30 minut, a efekty widoczne są od razu - wyjaśniała Magdalena Burska, specjalistka od zabiegów modelujących ciało.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Tomasz Karolak z kochanką w łóżku? Intymne zdjęcie trafiło do sieci

Millenialsi to najlepsze pokolenie ojców? Znani tatusiowie mówią, jak odnajdują się w tej roli

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Tomasz Brzoza

Pozostałe wiadomości