liposukcja

  Aleksandra Żuraw postanowiła w mediach społecznościowych odpowiedzieć na kilka pytań internautów. Jedno z nich niezwykle zdenerwowało byłą uczestniczką "Top Model" i ostro na nie zareagowała.

  Sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest bardzo wiele. Do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów tego typu należą liposukcja oraz kriolipoliza. Na czym polegają i u kogo można je wykonać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Marcinem Ambroziakiem, dermatologiem, lekarzem medycyny estetycznej.

  Zoe Pearce ma 29 lat i choruje na lipodemię (lipedema, lipoedema), czyli obrzęk tłuszczowy. To rzadkie schorzenie sprawia, że tkanka tłuszczowa gromadzi się przede wszystkim w dolnych częściach ciała. Szansą dla kobiety na odzyskanie zdrowia może być operacja, niestety brytyjska służba zdrowia nie chce pokryć kosztów leczenia.

  Do korzystania z usług specjalistów medycyny estetycznej przyznaje się coraz więcej osób. Co ciekawe, gabinety - równie chętnie, co kobiety - zaczynają odwiedzać mężczyźni. Z jakich zabiegów korzystają najczęściej? Na czym polega trend trend "na drwala"?

  - Obiecywał nam, że nas poprawi. Mówił: "Będzie petarda", to było jego ulubione słowo. A mam wrażenie, że ta petarda to nas rozsadziła od środka – mówi jedna z pacjentek, która czuje się pokrzywdzona przez doktora J. Kobieta, tak jak wiele innych pacjentek, udała się do doktora z problemem obrzęku tłuszczowego.

  Liposukcja brzucha to inaczej odsysanie tłuszczu z brzucha i okolic talii. Zabieg nie zastępuje diety i ćwiczeń, a jedynie je wspomaga. Zobaczcie, jak wygląda liposukcja. Wykonał ją dr n. med. Sebastian Kołodziej z kliniki dra n. med. Krzysztofa Gojdzia - jedynego w Polsce certyfikowanego lekarza i wykładowcy elitarnej Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej Anti Aging.

  Są tacy, którzy dzięki diecie i ćwiczeniom utrzymują szczupłą i ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. Wymaga to jednak czasu, cierpliwości i systematyczności. Są też i tacy, którzy chcą wyglądać ładnie natychmiast i bez wysiłku. W obecnych czasach jest to możliwe. Za pomocą jakich zabiegów możemy tracić centymetry? Czy wszyscy mogą z nich korzystać? Czy efekty po takich zabiegach są trwałe? Rozmawialiśmy o tym z doktorem Krzysztofem Gojdziem - lekarzem medycyny estetycznej.

  Niektórzy mówili jej, że skoro urodziła dwójkę dzieci to powinna się pogodzić z tym jak wygląda. Ale Anna popadała w coraz większe kompleksy i... pragnęła dobrze się czuć we własnym ciele. Dlatego zgłosiła się do cyklu "Ciało po ciąży" i z pomocą naszych specjalistów przeszła metamorfozę. Zobaczcie, jak teraz wygląda po zabiegu liposukcji i intensywnemu treningowi.