Materiał promocyjny

Kanapkowe nawilżanie - na czym polega? "Jak nie ma okluzji, to woda ucieka ze skóry"

Na czym polega kanapkowe nawilżanie skóry?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kanapkowe nawilżanie poprawia kondycję skóry, wpływa na jej jędrność i elastyczność. Ten pielęgnacyjny trend idealnie się sprawdzi w okresie jesienno-zimowym, kiedy cera jest bardziej narażona na przesuszenia. W jakiej kolejności należy nakładać produkty? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr n. med. Izabela Załęska, kosmetolog.

Kanapkowe nawilżanie - zalety

Warstwowe nawilżanie skóry jest bardzo ciekawym trendem, który stał się popularny w mediach społecznościowych. Polega na nakładaniu produktów nawilżających na skórę - warstwa po warstwie. Aplikację zaczynamy od tych najbardziej płynnych, a wręcz o wodnistych konsystencjach, a kończymy na tych najbardziej treściwych i gęstych.

- Wszystkie badania kliniczne pokazują, że warstwowe nakładanie preparatów od najlżejszego do tego zewnętrznego, okluzyjnego, ma swoją zasadność i dzięki niemu utrzymujemy odpowiedni poziom nawilżenia naszej skóry - wyjaśniła Izabela Załęska, ekspertka drogerii Super-Pharm - Nawilżenie jest nam potrzebne cały czas i to przy każdym rodzaju cery. Oczywiście kosmetyki możemy modyfikować. Natomiast teraz jest wyjątkowa pora. Włączamy ogrzewanie w naszych domach, jak sprawdzimy poziom nawilżenia, to rzadko jest pomiędzy 40 a 60 proc., jak być powinno. Jest też zwiększona transepidermalna ucieczka wody ze skóry, czyli woda ucieka z naszej skóry na zasadzie gradientu stężeń. Z miejsca, gdzie jest jej najwięcej, do miejsca, gdzie jest jej najmniej. Jak nie zblokujemy zewnętrznie, nie ma tej okluzji, to woda nam ucieka ze skóry - dodała kosmetolog.

Kanapkowe nawilżenie skóry krok po kroku

Podstawą skutecznej pielęgnacji jest dogłębny demakijaż.

- Nawilżenie kanapkowe będzie naprawdę dobre, kiedy zadbamy o to, żeby ta skóra była najpierw oczyszczona. Jako pierwsze używamy masła do demakijażu - powiedziała Załęska i pokazała masełko do demakijażu marki Dr Skin Clinic. - Ma dużo emolientów, witaminę E, oleje z pestek owoców leśnych. Mamy nawilżenie, ale też działanie od razu. Musimy bardzo dokładnie oczyścić skórę i do tego trzeba użyć jakościowego preparatu - przyznała ekspertka drogerii.

Następnie można sięgnąć po tonik lub mgiełkę. Co dalej? - Nakładamy serum, które będzie nawilżało, ale też będzie dawało dodatkowe właściwości, np. przeciwstarzeniowe. Niacynamid, kwas hialuronowy, czysty retinol to są takie składniki pożądane - zauważyła kosmetolog oraz zaprezentowała serum L'biotica Dermo. - Po 8 tygodniach zobaczymy, że mamy płytsze zmarszczki nawet o 18 proc. Wybierajmy preparaty, które będą przetestowane i przebadane dermatologicznie - podkreśliła Załęska.

Ostatnim elementem zewnętrznym powinna być okluzja.

- Zabezpieczamy, żeby składniki, które są pod okluzją, nie mogły uciekać na zewnątrz razem z wodą, żeby były lepiej wtłaczane. Można wybrać preparat, który zawiera elementy związane z tym, żeby skóra nam fantastycznie pracowała - powiedziała Izabela Załęska i wskazała na krem Lierac Lift Integral na noc - Mamy tutaj purpurowy tulipan, który daje nam produkcję aż 30 proc. białek, mamy syntezę kolagenu typu 18. To rzadkość, bo to taki kolagen, który powoduje, że nie tworzą się niepotrzebne naczynia krwionośne. Tak naprawdę wpływamy na funkcje naszej skóry - podkreśliła dr n. med. Izabela Załęska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana