Zalety szczotkowania ciała na sucho. "To genialny drenaż limfatyczny"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Szczotkowanie ciała na lato
Szczotkowanie ciała na lato
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Redukcja cellulitu, wygładzenie skóry czy obniżenie poziomu stresu to zaledwie część korzyści, jakie niesie za sobą szczotkowanie ciała na sucho. Zabieg daje spektakularne efekty i z powodzeniem może być wykonywany w domowym zaciszu. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym specjalistka od szczotkowania, Anna Stankiewicz.

Szczotkowanie ciała na sucho - jakie przynosi efekty?

Lato zbliża się wielkimi krokami, to zatem najlepszy moment na to, by zatroszczyć się o wygląd całego ciała. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w kosztowne kosmetyki pielęgnacyjne, by cieszyć się gładką i jędrną skórą. Zdaniem Anny Stankiewicz, wystarczy zaopatrzyć się w szczotkę o odpowiednio dobranej twardości włosia.

- Szczotkowanie to genialny drenaż limfatyczny. Usuwamy toksyny, opuchliznę, zastoje wody, ale także ujędrniamy skórę i ją wygładzamy (...). Efekty są widoczne już po tygodniu, w zależności od tego, z jakiego punktu startujemy - zapewniła ekspertka. Dodała też, że dodatkową korzyścią wynikającą z zabiegu jest działanie relaksacyjne.

- Cudownie usuwa napięcie, stres. Bardzo fajnie rozluźnia mięśnie - stwierdziła specjalistka od szczotkowania.

Jak należy szczotkować ciało?

Masaż szczotką można wykonać o dowolnej porze dnia. Nie ma znaczenia, czy decydujemy się na niego przed czy po kąpieli. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

- Szczotkujemy się w kierunku serca, ponieważ tak przepływa nasza limfa, czyli to, co chcemy pobudzić. Nie dociskamy i nie szorujemy - wyjaśniła Anna Stankiewicz, jednocześnie zwracając uwagę na znaczenie częstotliwości wykonywania zabiegu.

- Całe ciało szczotkujemy codziennie lub minimum trzy razy w tygodniu. To powinno nam zająć mniej więcej trzy do pięciu minut. Twarz szczotkujemy raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości