Pielęgnacja twarzy i ciała

Przygotuj skórę do lata. "Sporo możemy dla siebie zrobić nie tylko w gabinetach, ale także domu"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Końcówka maja to najlepszy moment, aby zacząć myśleć o lecie i zadbać o swoją skórę. Jak przygotować ją na nadejście wysokich temperatur? Jakie zabiegi możemy wykonać w domowym zaciszu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr Ewą Rybicką, lekarzem medycyny estetycznej.

Jak przygotować skórę do lata?

Dni stają się coraz cieplejsze i za chwilę zaczniemy myśleć o letnim wypoczynku. Zanim jednak zaczniemy planować podróże, warto przyjrzeć się swojej skórze i odpowiednio o nią zadbać przed nadejściem lata. - Jeszcze sporo możemy dla siebie zrobić zarówno w gabinetach, jak i w domu - zapewniła w Dzień Dobry TVN dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej.

Po zimie nasza skóra często jest wysuszona. Czasem zdarza się, że pokrywają ją grudki. W ich usunięciu pomoże nam domowy peeling. - Wystarczy wymieszać np. dwie łyżki soli morskiej, cukru gruboziarnistego lub kawy z dwiema łyżkami oleju - mówiła specjalistka. W pozbyciu się nieestetycznych zmian na skórze pomoże szczotkowanie. - Na rynku znajdziemy dwa rodzaje szczotek - do szczotkowania na mokro lub na sucho. Jeśli wybierzemy tę drugą, warto przed wejściem pod prysznic warto przez kilka minut kolistymi ruchami masować ciało - radziła ekspertka. Warto zaznaczyć, że szczotkowanie ciała zaczynamy od dołu i stopniowo przesuwamy się do góry.

Przy pielęgnacji ciała warto także sięgnąć po peelingi chemiczne. - Najlepsze będą balsamy, które w swoim składzie mają kwas glikolowy lub retinol. Doskonale nawilżą oraz spowolnią proces starzenia się skóry - dodała nasza rozmówczyni.

Skóra twarzy - jak o nią zadbać?

Szczególnej troski przed latem wymaga także skóra twarzy. - W pielęgnacji skóry twarzy nieocenione są rollery. Warto je trzymać w lodówce. Masowanie nimi skóry, zwłaszcza w ciepłe dni, doskonale pobudza krążenie limfatyczne - wyjaśniała dr Ewa Rybicka.

Masowanie rollerem zawsze zaczynamy od środka. - Idziemy w kierunku uszu, żuchwy. Zawsze kierujemy się w stronę węzłów chłonnych - mówiła specjalistka.

Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji ciała jest masaż. Do togo domowego warto wykorzystać miód. Jak to zrobić? Jak długo należy się masować? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Anna Lewandowska apeluje do mam. "To jak traktujemy same siebie, ma ogromny wpływ na to, jak dzieci będą postrzegać w przyszłości siebie"

Czujesz się zmęczona i niewyspana? Poznaj 5 prostych trików, dzięki którym będziesz wyglądać na wypoczętą

Sandra Kubicka o swoim życiu uczuciowym: "Skończy się na garniturze i wyjdę za kobietę"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości