Pielęgnacja twarzy i ciała

Co ma zły wpływ na cerę podczas upałów? Sprawdź, czego unikać

Pielęgnacja twarzy i ciała

twarz

Latem należy wyjątkowo dbać o całe ciało, w szczególny zaś sposób o cerę. To właśnie twarz jest najbardziej narażona na działanie wysokich temperatur, co może skutkować narastającą ilością niedoskonałości. Jak ich unikać? Sprawdź, co niekorzystnie działa na skórę.

Im mniej kosmetyków, tym lepiej

W trakcie cieplejszych miesięcy bez wątpienia podstawą jest zminimalizowanie używanych kosmetyków. Duża liczba produktów nakładanych warstwowo na twarz sprawia, że cera się przetłuszcza, a ryzyko rozwoju bakterii rośnie. Wiadomo bowiem, że w wysokiej temperaturze pod podkładem, olejkiem i serum mają idealne warunki do namnażania.

Brak kremu z filtrem źle działa na cerę

Słońce ma lecznicze właściwości w kontekście uzupełniania poziomu witamin, ale również leczenia dermatologicznego. Od lat specjaliści utrzymują jednak, że najlepiej stosować kremy z filtrem przez okrągły rok, ponieważ to one najbardziej opóźniają starzenie się skóry. Promieniowanie jest odpowiedzialne bowiem za powstawanie oparzeń słonecznych oraz zmarszczek, reakcji alergicznych, a także nowotworów złośliwych skóry. Dlatego należy nakładać krem z filtrem na twarz na 30 minut przed wyjściem z domu lub ekspozycją na słońce, a potem co dwie-trzy godziny powtarzać jego aplikację.

Nakładanie zbyt dużej ilości pudru zapycha pory

Kobiety w trakcie lata co rusz widząc świecącą się cerę, nakładają na nią kolejną warstwę pudru, by tylko uzyskać zmatowienie. Nie warto jednak tego robić, ponieważ uzyskujemy wówczas nienaturalny efekt, a dodatkowo puder - mieszając się z warstwą sebum na skórze - tworzy ciężki, tłusty film, który zatyka ujścia gruczołów łojowych i może powodować wysyp niedoskonałości. Jaka jest alternatywa? Otóż lepiej używać bibułek matujących bądź w ogóle nie pozbywać się "świecenia", ponieważ trend glowy skin jest teraz bardzo na czasie.

Przez picie zbyt małej ilości wody cera traci jędrność

Kwestia picia odpowiedniej ilości wody jest kluczowa dla dobrego stanu skóry. Jeżeli organizmowi nie są dostarczane 3-4 litry płynów dziennie, cera staje się szorstka, szarzeje, traci jędrność oraz elastyczność, staje się wrażliwa i jest podatna na podrażnienia. Odpowiednie nawodnienie skóry usprawnia z kolei przepływ krwi w naczyniach kapilarnych, przez co poprawia się jej ukrwienie - wówczas uzyskujemy jednolity koloryt skóry i wyglądamy młodo, zdrowo oraz świeżo.

60-letnia Julianne Moore zdradziła swój przepis na piękną cerę. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło: Elle

Pozostałe wiadomości