Co ma zły wpływ na cerę podczas upałów? Sprawdź, czego unikać
Latem należy wyjątkowo dbać o całe ciało, w szczególny zaś sposób o cerę. To właśnie twarz jest najbardziej narażona na działanie wysokich temperatur, co może skutkować narastającą ilością niedoskonałości. Jak ich unikać? Sprawdź, co niekorzystnie działa na skórę.
Gliceryna kosmetyczna do twarzy, włosów. Jedna substancja, wiele zastosowań
Gliceryna wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i w kuchni. Jest nietoksyczna, bezbarwna i bezwonna, a przy tym wykazuje szereg pozytywnych właściwości: kosmetykom zapewnia trwałość i odpowiednią konsystencję, a użyta we właściwym stężeniu działa nawilżająco lub wysuszająco.
Słyszałeś o prebiotykach? Są dobre dla twoich jelit i skóry
Pozytywnie wpływają na kondycję skóry, zasilają florę bakteryjną i poprawiają odporność. Twój organizm potrzebuje prebiotyków. W jakich produktach można je znaleźć?
Kombucza w kosmetyce – herbata, która zapewnia zdrową i piękną skórę
Kombucza w kosmetyce? Uzyskiwany w procesie fermentacji napój zdążył znaleźć w Polsce rzeszę miłośników. Okazuje się, że w buteleczki kombuczy warto zaopatrzyć także swoją toaletkę. Substancja ma bowiem zbawienne dla naszej skóry właściwości. Jakie?
Co jeść, żeby nasza opalenizna była bardziej wyrazista, zdrowsza i przetrwała dłużej? O tym, jak wspomagać latem naszą skórę opowiedziała w Dzień Dobry TVN dietetyk Celina Kinicka.
Podobno spanie nago jest korzystniejsze dla naszej skóry i jakości snu. Czy to prawda? Zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN dermatologa dra Łukasza Preibisza.
Pomarańczowe warzywa sprawią, że będziesz miała piękną cerę. Co jeszcze?
Dbanie o cerę to nie tylko drogie kremy na dzień, na noc i pod oczy. To również odpowiednia dieta. Co nas "upiększa od środka"? O tym w Dzień Dobry TVN dietetyczna Aneta Łańcuchowska. Zobacz, które kasze, mięsa, oleje, warzywa, owoce i rośliny strączkowe sprawią, że Twoja skóra będzie świetlista i nawilżona. Które z nich opóźnią procesy starzenia? I co z mitem o piciu 2 l wody dziennie? Ile faktycznie powinniśmy jej pić?