Skóra twarzy jest delikatna, dlatego wymaga szczególnej troski. By była gładka, nawilżona, jędrna i świetlista, trzeba odpowiednio o nią dbać każdego dnia.
To jeden z najpopularniejszych składników aktywnych stosowanych w pielęgnacji skóry twarzy, na której widoczne są pierwsze oznaki starzenia.
Skóra wokół oczu jest dużo cieńsza niż w innych partiach twarzy, dlatego wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji.
Latem należy wyjątkowo dbać o całe ciało, w szczególny zaś sposób o cerę. To właśnie twarz jest najbardziej narażona na działanie wysokich temperatur, co może skutkować narastającą ilością niedoskonałości. Jak ich unikać? Sprawdź, co niekorzystnie działa na skórę.
Gliceryna wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i w kuchni. Jest nietoksyczna, bezbarwna i bezwonna, a przy tym wykazuje szereg pozytywnych właściwości: kosmetykom zapewnia trwałość i odpowiednią konsystencję, a użyta we właściwym stężeniu działa nawilżająco lub wysuszająco.
Pozytywnie wpływają na kondycję skóry, zasilają florę bakteryjną i poprawiają odporność. Twój organizm potrzebuje prebiotyków. W jakich produktach można je znaleźć?
Kombucza w kosmetyce? Uzyskiwany w procesie fermentacji napój zdążył znaleźć w Polsce rzeszę miłośników. Okazuje się, że w buteleczki kombuczy warto zaopatrzyć także swoją toaletkę. Substancja ma bowiem zbawienne dla naszej skóry właściwości. Jakie?
Co jeść, żeby nasza opalenizna była bardziej wyrazista, zdrowsza i przetrwała dłużej? O tym, jak wspomagać latem naszą skórę opowiedziała w Dzień Dobry TVN dietetyk Celina Kinicka.
Podobno spanie nago jest korzystniejsze dla naszej skóry i jakości snu. Czy to prawda? Zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN dermatologa dra Łukasza Preibisza.
Dbanie o cerę to nie tylko drogie kremy na dzień, na noc i pod oczy. To również odpowiednia dieta. Co nas "upiększa od środka"? O tym w Dzień Dobry TVN dietetyczna Aneta Łańcuchowska. Zobacz, które kasze, mięsa, oleje, warzywa, owoce i rośliny strączkowe sprawią, że Twoja skóra będzie świetlista i nawilżona. Które z nich opóźnią procesy starzenia? I co z mitem o piciu 2 l wody dziennie? Ile faktycznie powinniśmy jej pić?