Hit w pielęgnacji – szczoteczka do twarzy. Dlaczego warto ją mieć?

Szczoteczki do twarzy służą dokładniejszemu myciu, oczyszczeniu, usunięciu zrogowaciałego naskórka oraz masażu skóry twarzy. Które z nich są najlepsze? Czy należy je dobierać do rodzaju cery? Na pytania odpowiadała w Dzień Dobry TVN kosmetyczka, Aneta Suchowierska.

Szczoteczka do twarzy to idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji cery. Poza dokładnym oczyszczaniem skóry, masuje twarz, co przyspiesza mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest bardziej pobudzona i lepiej przyswaja składniki zawarte w kosmetykach.

>>> Zobacz także:

Na rynku jest bardzo duży wybór szczoteczek do mycia skóry twarzy. Aneta Suchowierska przyniosła do naszego studia:

  • manualną, silikonową z wypustkami,
  • elektryczną z obrotową główką z syntetycznym włosiem,
  • soniczną uniwersalną.

Jak dobrać szczoteczkę do twarzy?

Najważniejsze jest, aby odpowiednio określić rodzaj skóry. Gdy jest ona cienka i wrażliwa, musimy wybrać szczoteczkę o bardzo miękkim włosiu, które nie będzie drażniło skóry. Według Anety Suchowierskiej w tym przypadku najlepsze będą szczoteczki silikonowe, soniczne.

Te szczoteczki nie "rysują" skóry, ponieważ czynnikiem oczyszczającym są tutaj nie "włoski szczoteczki", lecz drgania i wypustki szczoteczki, które wywołując drgania działają oczyszczająco. Wytwarzane przez szczoteczkę fale mają zasięg wykraczający poza długość wypustek nawet o kilka milimetrów, co powoduje wprawienie w ruch cząsteczek wody zmieszanej z żalem do mycia twarzy.

Natomiast skóry grube i młode (tłuste, mieszane) można oczyszczać mocniejszymi szczoteczkami, np. z włosiem.

Jakie szczoteczki są najlepsze?

Zdaniem Anety Suchowierskiej, najlepszą i najbardziej uniwersalną szczoteczką do mycia twarzy jest szczoteczka soniczna, której można używać codziennie, ponieważ nie drażni skóry podczas regularnej pielęgnacji i zapobiega zapychaniu porów. Dodatkowym plusem takiego urządzenia jest jego łatwe czyszczenie.

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie