Ciąża

Jak dbać o ciało w ciąży? Szczotkuj i nawilżaj

Ciąża

Jak dbać o ciało w ciąży? Szczotkuj i nawilżaj

Każda przyszła mama powinna nieco bardziej o siebie zadbać. Skóra kobiety w ciąży staje się bardziej wymagająca i kłopotliwa. W studiu Dzień dobry TVN powiedzieliśmy, jak ją pielęgnować.

Zmień kosmetyki

Jak zaznaczyła na wstępie Aneta Suchowierska, do pielęgnacji ciała w stanie błogosławionym należy zmienić kosmetyki. Te które stosowałyśmy przed ciążą, a wiec pomagające spalić tkankę tłuszczową, antycellulitowe. Odpadają kosmetyki z kofeiną, wszelkiego rodzaju kwasy, retinoidy.

Kosmetolog radzi, by w ciąży przestawić się na pielęgnację odżywczo-zapobiegawczą.

Pamiętajmy też o tym, że skóra kobiety w czasie ciąży jest przygotowana na rozciąganie. To wynika ze struktur kolagenowych.

- zaznacza Aneta Suchowierska.

Jeżeli jednak mamy predyspozycje genetyczne do występowania rozstępów, to powinniśmy wdrożyć pielęgnację już od pierwszych dni ciąży.

Jak dbać o skórę w ciąży?

W pielęgnacji najważniejsza jest regularność. Jednym z elementów, które dają najlepsze efekty jest szczotkowanie ciała na sucho. Jest to najlepsza forma usuwania zrogowaciałego naskórka. Szczotkowanie niweluje również obrzęki, ponieważ usprawnia przepływ limfy w organizmie.

Czynność wykonujemy okrężnymi ruchami rozpoczynając od stóp ku górze aż do pachwin, gdzie znajdują się węzły chłonne, które będą filtrować nimfę. Jeżeli nasze ciało jest przyzwyczajone do suchej szczotki, możemy wówczas omiatać nią brzuch w kierunku serca. Wówczas limfę odprowadzamy do węzłów, które znajdują się w dołach pachowych.

W ciąży warto robić również peelingi całego ciała. Aneta przygotowała w studiu Dzień dobry TVN peeling z ryżu i miodu. Mikstura ta odżywi i uelastyczni naszą skórę.

Kolejną propozycją w pielęgnacji ciała w ciąży jest stosowanie oleju arganowego, który odżywia, nawilża i regeneruje skórę.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0