Ciąża

Najlepsze pomysły na domową sesję ciążową

Ciąża

Najlepsze pomysły na domową sesję ciążową

Czas ciąży to magiczna chwila, którą prawie każda mama chciałaby uwiecznić. Tak naprawdę zdjęcia możemy wykonać w każdym miejscu. Jakie uchwycić ciążowy brzuszek? W studiu Dzień Dobry TVN blogerka Kinga Kołodziejska-Gul pokazała na modelce Julicie Kaczyńskiej idealne sposoby na klimatyczne zdjęcie. 

Święta to świetny moment, żeby oznajmić najbliższym, że nasza rodzina się powiększa. Dom pięknie przystrojony na święta, rodzinna atmosfera – to wszystko sprzyja domowym sesjom brzuszkowym. Jak sobie zrobić ładne zdjęcie samemu lub z pomocą męża? Dziś pokażemy kilka propozycji.

Zdjęcia ciążowego brzuszka

Jak przyznała blogerka najlepszy aparat to ten, który mamy przy sobie, dlatego nie bójmy się zachowywać wspomnień i sięgać po aparat telefonu komórkowego. Warto zaangażować w to partnera czy bliskich, by dokumentować czas ciąży w formie zdjęć. Święta to idealny moment do zachowania wspomnień oczekiwania na maleństwo. 

Co zrobić, aby zdjęcie wykonane telefonem wyglądały profesjonalnie i elegancko?

  • Wyczyść obiektyw
  • Włącz tryb siatki. Funkcja polega na tym, że na ekranie pojawiają się linie, które dzielą ekran na 9 prostokątów. W ich przecięciach znajdują się "mocne" punkty obrazu i to właśnie w tych miejscach powinniśmy umieszczać elementy, które naszym zdaniem są najważniejsze w kadrze.
  • Nie sięgaj po lampę LED. Często robiąc zdjęcia telefonem, sięgamy po lampy błyskowe, w efekcie czego otrzymujemy sztuczne zdjęcia, z czerwonymi i świecącymi oczami oraz bardzo płaskim światłem. Takie zdjęcia naprawdę nie wyglądają dobrze. Znacznie lepiej prezentują się te wykonane w delikatnym oświetleniu domowym.
  • Rób kilka ujęć. Smartfon daje nam możliwość wykonania wielu zdjęć. Korzystajmy z tego. Mamy wówczas większą pewność, że któreś będzie dobrej jakości.
  • Filtry i programy do obróbki zdjęć. Na rynku jest tak duży wybór programów czy filtrów, że w domowym zaciszu możemy stworzyć naprawdę świetne zdjęcie z efektem niczym od fotografa.
  • Nie zoomuj, a kadruj. 

Pozowanie przed obiektywem

Choć niektóre z pań mają wrodzony talent do pozowania, inne na widok obiektywu zaczynają się krępować. Najlepszym sposobem jest poproszenie męża, siostry czy przyjaciółki, aby wykonali nam zdjęcia. Sesja zdjęciowa w towarzyskie najbliższej osoby zamieni się w zabawę, a przyszła mama zapomni o stresie.

To, co jest teraz bardzo modne w sieci, do czego bardzo zachęcam to robienie zdjęć porównawczych. W ciąży mama może trzymać buciki w dłoni, po porodzie te same buciki zakłada na nogi dziecka. To będzie piękna pamiątka. 

- przyznała blogerka. 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
60
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0