Makijaż

Potwornie prosty makijaż halloweenowy

Makijaż

Aktualizacja:

Dziś Halloween. To już ostatni moment na wymyślenie halloweenowego kostiumu. Uzupełnieniem przebrania, który podbije efekt końcowy będzie makijaż. O tym, jak wykonać efektowny i przerażający makijaż za pomocą kosmetyków, które każda kobieta ma w swojej kosmetyczce, w studiu Dzień dobry TVN zaprezentowała Marta Gąska.

Szybki i prosty makijaż na Halloween

Marta Gąska do przerażającego makijażu na imprezę Halloween wybrała podstawowe kosmetyki, które każda z pań ma w swojej kosmetyczce. Jedynym kosmetykiem, który trzeba dokupić jest biała farbka do twarzy, dostępna w większości sklepów czy drogerii. Wybielona twarz podbije efekt końcowy upiornego makijażu.

Jak wykonać straszliwy makijaż krok po kroku:

  • Bazą do makijażu jest biała farbka do twarzy. Dzięki niej można wykonać szybki i łatwy makijaż halloweenowy. Takie farby są hipoalergiczne, często są również tworzone z ekologicznych i naturalnych składników. Farbki te są wodne, więc nie powodują żadnych trudności przy nakładaniu i rozprowadzaniu produktów, szybko też schną. Są również łatwe do zmycia. Demakijaż wykonujemy taką samą metodą, co przy klasycznym makijażu. Farbka do twarzy jest również bardzo wydajna. Wystarczy nam na kilka okazji. Specjalna farbka dzięki swoim właściwościom nie będzie się rozmazywać ani kruszyć. Farbkę można nakładać pędzelkiem lub przy użyciu gąbki do makijażu.
  • Drugim niezbędnym produktem będzie ciemny, brązowy cień, który panie często wykorzystują do modelowania twarzy. Cień rozcieramy jak przy modelowaniu twarzy, pod kośćmi policzkowymi, tylko że im bardziej niechlujnie, tym lepiej. Efekt końcowy będzie bardziej wiarygodny. Cieniem malujemy też kąciki ust, mocno rozcieramy w wewnętrznym kąciku oka, tak by otrzymać efekt sińców pod oczami.
  • Czarny eyeliner i czerwona szminka podbije efekt końcowy trupiego, przerażającego makijażu na Halloween. Eyelinerem możemy nim narysować uśmiech a’la „Joker”, zaś czerwoną szminką dorysujemy krwawiące oczy.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości