Makijaż

Baking twarzy - na czym polega i komu nie jest polecana ta modna technika makijażu?

Makijaż

Autor:
Patrycja
Sibilska
Baking twarzy – na czym polega?
Baking twarzy – na czym polega? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Baking to technika makijażu, która znana jest wśród wizażystów gwiazd od dawna. Stosunkowo niedawno stała się masowym trendem. Profesjonaliści cenią ją za wyjątkowe możliwości konturowania, trwałość oraz fotogeniczność makijażu. Wyjaśniamy krok po kroku, na czym dokładnie polega.

Baking - na czym polega ta metoda makijażu?

Do wzrostu popularności techniki przyczynił makijażysta Kim Kardashian, Mario Dedivanovic. Pokazał on zdjęcia obsypanej białym pudrem twarzy, co wzbudziło duże zainteresowanie. Marta Gąska pokazała na czym polega ta metoda i wyjaśniła, kiedy najlepiej ją stosować.

- Baking służy po pierwsze temu, żeby zmatowić mocno skórę, żeby ją mocno rozjaśnić i rozświetlić, po to, żeby na zdjęciach i pod kamerę wyglądało to pięknie - mówi makijażystka.

Marta Gąska przestrzega także przed stosowaniem makijażu na co dzień, a w szczególności przez dojrzałe panie. - Nie jest to dla pań dojrzałych i dla pań, które mają suchą cerę, bo to podkreśla nam niestety zmarszczki - ostrzega Marta.

Jak wykonać makijaż metodą baking?

Jasny sypki puder należy rozprowadzić namoczoną gąbeczką do makijażu w miejscach, które chcemy rozświetlić (pod oczami, na czubku nosa, na czole), następnie przejść do konturowania, używając do tego trójkątnej gąbeczki i pozostawić na kilka minut tak rozprowadzony na twarzy puder. Po upływie chwili, bardzo miękkim pędzelkiem strzepać nadmiar pudru z twarzy.

Makijaż idealnie nadaje się na wielkie wyjścia, świetnie sprawdza się z mocno podkreślonym okiem, ale nie jest odpowiedni na co dzień.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości