Makijaż

Ma 62 lata i uczy, jak wykonać makijaż. "Piękno nie kończy się po czterdziestce"

Makijaż

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok/Instagram
Dojrzała kobieta robi makijaż
Digital Vision/Getty Images62-latka uczy, jak wykonać makijaż

Dojrzała makijażystka podbija TikToka. Dzieli się w sieci autorskimi trikami urodowymi i udowadnia, że piękno nie jest w żadnym stopniu zależne od wieku. Przekonuje, że każda pani za pomocą kosmetyków może wydobyć swój blask i "wyglądać jak milion dolarów". Jej filmiki oglądają miliony internautek.

62-letnia makijażystka podbija TikToka

Jej motto życiowe, które popularyzuje w sieci, brzmi: "Piękno nie kończy się po czterdziestce". Cóż, sama jest tego żywym przykładem. Aktywność Leslie Munsell w mediach społecznościowych to dla branży beauty duży przełom, ponieważ do tej pory Internet zalany był poradami makijażowymi skierowanymi głównie do młodszych odbiorczyń. Działalność wizażystki w wieku 60+ pozwala dostrzec potrzeby dojrzałych kobiet.

Jak wybrać makijaż dla siebie?

Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż smokey w 5 minutDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Leslie Munsell zebrała na TikToku kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów, jednak publikowane przez nią filmiki mają o wiele większy zasięg. Nagranie, na którym radzi, jak wykonać makijaż ust, by powiększyć optycznie wargi, a jednocześnie uniknąć efektu przesadnie widocznego konturowania, obejrzało ponad dwa miliony użytkowników aplikacji.

- Nie chcę udawać, że mam 30 lat. Mam 62 lata, świetnie się z tym czuję i chcę wam pokazać, że bez większych wysiłków i w tym wieku można wyglądać jak milion dolarów - przekonuje ekspertka.

Makijaż dla dojrzałych kobiet

Leslie Munsell nie tylko wyznacza trendy, lecz także ma realny wpływ na zmiany zachodzące na rynku kosmetycznym. Produkty, które prezentuje w swoich materiałach wideo, zyskują popularność, a dystrybutorzy odnotowują ich podwojoną sprzedaż. Tak było między innymi w przypadku tuszu do rzęs i dołączonego do niego pędzelka, który rozmiarem idealnie dopasowuje się do grubości i gęstości włosków dojrzałych kobiet.

A jak ukryć oznaki starzenia się skóry? Wystarczy użyć podkładu w formie prasowego pudru. Sławna makijażystka 60+ zna sposoby na to, by zmniejszyć widoczność zmarszczek, zakryć niedoskonałości i cienie pod oczami, a nawet zatuszować poparzenia po przypadkowym dotknięciu twarzy gorącą lokówką. A wszystkie te porady przekazuje w przyjemny dla oka i ucha sposób - zgodny z ruchem body positive i pełnym samoakceptacji.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok/Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision/Getty Images

Pozostałe wiadomości