Moda i Uroda

Makijaż permanentny brwi. Ekspertka: "Fajną techniką jest metoda combo"

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Idealne brwi niezależne od okoliczności
Idealne brwi niezależne od okoliczności Dzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNIdealne brwi niezależne od okoliczności

Makijaż permanentny brwi cieszy się zainteresowaniem kobiet w każdym wieku. To idealne rozwiązanie dla pań, które pragną zwracać uwagę nienagannym kształtem łuku brwiowego, bez konieczności poświęcania czasu na jego kreślenie za pomocą kolorowych kosmetyków. W Dzień Dobry TVN o kulisach wykonywania popularnego zabiegu opowiedziała linergistka Katarzyna von Engel.

Makijaż permanentny brwi - jaką technikę wybrać?

Moda na makijaż permanentny brwi nie przemija od lat. To najlepszy dowód na to, że trwały rysunek wykonywany przez doświadczoną linergistkę ma wiele zalet. Efektowny zabieg, pozwalający cieszyć się wyrazistą oprawą oczu o każdej porze dnia i nocy, można wykonać na wiele sposobów. W zależności od typu urody i preferencji klientki, najczęściej stosuje się metodę maszynową (pudrową) lub piórkową, zwaną też microbladingiem. Zdaniem ekspertki w tej dziedzinie, procedury można z powodzeniem ze sobą łączyć.

- Fajną techniką jest metoda combo, czyli połączenie włosków razem z metodą pudrową. Bardzo ładnie można tym wymodelować brew - zauważyła Katarzyna von Engel. Dodała też, że to rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza u właścicielek szerokich i gęstych brwi. Microblading to z kolei idealna propozycja dla kobiet, którym zależy na naturalnym efekcie zabiegu.

Makijaż permanentny brwi - efekty zabiegu

Makijaż permanentny brwi ma na celu podkreślenie atutów naszej urody, powinien być zatem spójnie dopasowany do karnacji, koloru włosów oraz oczu. Katarzyna von Engel nie ma wątpliwości, że podczas wykonywania zabiegu warto postawić na subtelny efekt, który doskonale sprawdzi się na co dzień.

- Możemy podążać za modą, jeżeli idziemy na jakąś imprezę lub chcemy mocniej podkreślić te brwi, jak najbardziej, ale jeżeli chodzi o codzienność, to powinnyśmy tak naprawdę wybierać naturalność - oceniła ekspertka.

Rysunek brwi utrzymuje się na skórze nawet przez dwa lata, a jego trwałość w dużej mierze uzależniona jest od techniki wykonywania zabiegu, ale i od odcienia pigmentów wykorzystanych przez linergistkę. Makijaż permanentny można usunąć za pomocą lasera typu Q-switch lub specjalnego preparatu wywabiającego barwnik ze skóry.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Kuba Kamiński/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości