Moda i Uroda

Kim Kardashian obchodzi 41. urodziny. Co zawdzięcza jej świat mody?

Moda i Uroda

Kim Kardashian

Jedna z najbardziej wpływowych gwiazd świata kończy 41 lat. Choć Kim Kardashian jeszcze kilka lat temu była uosobieniem kiczu i wulgarności, dziś uznawana jest za ikonę mody. Dzięki swojemu stylowi bycia zbudowała prawdziwe imperium. Jak do tego doszło?

Kariera Kim Kardasian

Kim zasłynęła w show-biznesie dzięki przyjaźni z Paris Hilton oraz słynnej sekstaśmy, która ujrzała światło dzienne w 2007 roku. Wówczas wraz z najbliższą rodziną zaczęła realizować niezwykle popularne reality show "Z kamerą u Kardashianów". W ciągu kolejnych lat nawiązała pierwsze współprace biznesowe, głównie w branży beauty, jednak cały czas uważano ją za skandalistkę. Jej los odmieniła dopiero relacja z Kanye Westem. To właśnie on odmienił jej wulgarny styl.

Wyczyścił całą moją szafę. Prawdopodobnie miałam 250 par butów, a kiedy skończyliśmy została jedna, a ja płakałam. (...) Nie czułam się urażona, kiedy powiedział, że fatalnie się ubieram. Zrobił to, bo chciał mnie nauczyć

- wspominała w jednym z wywiadów.

Pobrali się w 2014 roku i postanowili stworzyć dużą rodzinę. Od tamtej pory Kim zaczęła być postrzegana nie tylko jako celebrytka, ale i stylowa mama oraz prawdziwa bizneswoman. Przez ostatnią dekadę pojawiła się na większości okładek pism kobiecych, a na Instagramie zgromadziła 259 milionów obserwatorów. Ma wpływ na to, co świat nosi, na kogo głosuje i jakich filtrów na Instagramie używa.

Styl Kim Kardashian

W ostatnich latach Kim zrewolucjonizowała świat mody. Nie tylko zawsze zwracała uwagę na najnowsze trendy, ale nawet sama zaczęła je lansować. Co jej zawdzięczamy? Pokazała, że można zakładać ubrania o dopasowanych fasonach, podkreślające kobiecą sylwetkę i nie wyglądać przy tym wulgarnie. Pokochała spodenki rowerowe, które nosi na co dzień, dzięki czemu wprowadziła ten trend na ulice. Spopularyzowała także total looki w jednym kolorze, skórzane elementy garderoby i długość midi. To dzięki niej kobiety zaczęły nosić ubrania w odcieniach nude, a także łączyć styl sportowy z elegancją.

Kim Kardashian jest największą i najbardziej znaczącą influencerką na świecie, a jej wpływ sięga daleko poza własne marki. Za każdym razem, gdy wybiera dla siebie projekty określonego twórcy, albo nawet o nich wspomina, wprost proporcjonalnie przekłada się to na ich wzmożoną sprzedaż i zwiększenie świadomości brandu wśród jego odbiorców

– powiedział Tommy Hilfiger.

Kim Kardashian przekłada swoje 40. urodziny na… przyszły rok. Gwiazda chce zorganizować wielką imprezę. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości