Materiał promocyjny

Skóra muśnięta słońcem bez narażenia na szkodliwe promienie UV - jak ją uzyskać? "Mamy alternatywy"

kawiarenka2_Easy-Resize
Skóra muśnięta słońcem
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zdrowa i piękna opalenizna to marzenie wielu z nas. Jak bezpiecznie uzyskać brązową skórę? O alternatywach dla tradycyjnego opalania opowiadała w Dzień Dobry TVN Bianka Bądzelewska, ekspertka HEBE.

Opalanie bez opalania - jak uzyskać brązową skórę bez narażenia na szkodliwe promieniowanie UV

Samoopalacz oraz produkty brązujące to bezpieczna alternatywa dla słońca i solarium. Coraz więcej osób wybiera je, bo to bezpieczny i szybki sposób na uzyskanie pięknej, jednolitej opalenizny – bez szkodliwego promieniowania UV i ryzyka fotostarzenia skóry.

- Świadomość rośnie na temat tego, że promieniowanie UV jest szkodliwe. Intensywna ekspozycja na słońce czy nadmierne korzystanie z solarium może powodować wiele zagrożeń dla naszej skóry. To nie tylko poparzenia, zaczerwienienia i przebarwienia, ale też uszkodzenia komórek i choroby takie jak nowotwory skóry - ostrzegała Bianka Bądzelewska.

- Lubimy, kiedy skóra jest opalona, czujemy się wtedy dobrze. Przed nami sezon imprez plenerowych, gdzie odkrywamy ciało. Na szczęście mamy alternatywy - podkreśliła ekspertka HEBE.

Bezpieczna alternatywa dla słońca i solarium - samoopalacz

Nowoczesne samoopalacze to brak smug, sztucznego zapachu i pomarańczowego efektu. Na rynku są dostępne produkty z nową generacją formuł – lekkie, przyjemne, pachnące, które dają naturalny kolor dopasowują się do karnacji.

- Samoopalacz kojarzymy jako taki produkt, który barwi nam skórę, jest lepki i nieprzyjemny. A te nowoczesne samoopalacze czy produkty brązujące pozwolą nam naprawdę szybko uzyskać bardzo ładną, niemalże naturalną opaleniznę - zapewniała gościni Dzień Dobry TVN.

To już zupełnie inne produkty niż te, które pamiętamy sprzed lat, ponieważ:

  • pozwalają uzyskać szybko opaleniznę, nawet w ciągu 1h;
  • nie mają pomarańczowego odcienia i efekt opalenizny możemy dostosować do własnych potrzeb;
  • są trwałe – możemy cieszyć się opalenizną od nawet kilka dni;
  • ich formuły są lekkie i są łatwe w użyciu - mają konsystencje balsamów do ciała lub pianek oraz dostępne są do nich akcesoria ułatwiające aplikację;
  • mają łagodny zapach;
  • nie brudzą ubrań – zastosowane zgodnie z zaleceniami producenta;
  • łączą w sobie funkcje samoopalacza i pielęgnacji.

Jak działa samoopalacz i balsam brązujący? Czy jest bezpieczny?

Samoopalacze i produkty brązujące to też pielęgnacja skóry. Nowoczesne produkty opalające działają jak kosmetyki do pielęgnacji – nawilżają, wygładzają, odżywiają skórę dzięki składnikom takim jak ceramidy, witamina E czy kwas hialuronowy. Dzięki temu opalenizna nie tylko wygląda pięknie, ale skóra jest miękka i promienna.

- Podstawowy będzie peeling, żeby skóra była maksymalnie wygładzona. Samoopalacz nakładamy na czystą i suchą skórę, nie może być na niej żadnego balsamu i olejku - tłumaczyła gościni Dzień Dobry TVN.

Rodzaje samoopalaczy - jaki wybrać dla siebie?

Właściwy dobór formuły do potrzeb i stylu życia. Lekka pianka dla tych, którzy chcą szybkiego i intensywnego efektu, a mgiełka dla miłośników super łatwej aplikacji bez dotykania skóry. Balsam to najlepszy wybór dla początkujących – nakładany jak zwykły krem, buduje delikatny, naturalny kolor dzień po dniu.

Jakich błędów unikać?

- Przede wszystkim rozkładamy równomiernie samoopalacz, zwracamy uwagę na dłonie, stopy, kostki, łokcie, kolana, gdzie skóra jest grubsza. Pilnujemy czasu - podsumowała Bianka Bądzelewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości