Spędzają godziny pod prysznicem. Czym jest "everything shower"?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Reporter:
vibez.pl
Podbiła TikToka i pokonała Beyonce
Podbiła TikToka i pokonała Beyonce Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Tiktok regularnie zaskakuje pomysłowymi trendami, którymi zaraża kolejnych wielbicieli nowinek z tej aplikacji. Ostatnio ogromną popularnością cieszy się "prysznicowa rutyna", której skomplikowanymi etapami młodzież z pokolenia Z dzieli się w sieci. Czym jest "everything shower"?

"Everything shower". Nowy trend na TikToku

Jak powszechnie wiadomo higiena i staranna pielęgnacja ciała są elementami codzienności, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Co jednak się stanie, gdy przesadzimy z dbaniem o siebie? Nowy trend na Tiktoku, który nosi nazwę "everything shower", co można przetłumaczyć na wyszorowanie wszystkiego, niekoniecznie zawsze musi być dobrym pomysłem.

Hasztag #everythingshower na tej aplikacji ma blisko 124 mln wyświetleń. Krótkie nagrania prezentują pielęgnacyjną rutynę młodych ludzi, którzy spędzają czasem nawet 3 godziny na kąpieli i urodowych zabiegach przeprowadzanych w domowej łazience.

Długie, rozbudowane rytuały pod prysznicem obejmują szczotkowanie ciała, staranny peeling, masaż, nakładanie szamponów, odżywek i masek na włosy tak dokładnie, by każdy fragment ciała czuł się "zaopiekowany". Nie brakuje również nagrań z dokładnego manicure, szczotkowania zębów, olejowania włosów, czy depilacji.

Czy można przesadzić z myciem się?

Choć pozornie może się zdawać, że w długich kąpielach nie ma nic złego, to trend "everything shower" ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Część osób uważa długie kąpiele za formę medytacji, relaks i zaopiekowanie się własnym ciałem. Młodzież z pokolenia Z, która dzieli się krótkimi filmikami z łazienki uważa swoją rutynę za nic groźnego, wręcz przeciwnie.

Zdaniem krytykujących - wielogodzinne moczenie skóry może ją przesuszać, a długotrwałe rytuały z czasem stają się wręcz męczące. Ponadto przesadne skupienie na pielęgnacji powoduje obsesje na punkcie wyglądu i ciała, napędza konsumpcję dóbr z branży beauty, która od lat obiecuje kobietom oszałamiające efekty. Wiele osób żartuje też z niemałych pieniędzy wydanych na produkty użyte podczas domowego spa. Poza aspektem finansowym i potencjalnie wysokimi rachunkami warto pamiętać o wpływie zużycia wody na naszą planetę i z długich kąpieli przerzucić się na prysznic.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Reporter: vibez.pl

Źródło zdjęcia głównego: Anna Bizon / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości