Nasza reporterka zainspirowana tym, co dzieje się w programie, postanowiła wybrać się do szkoły i zapytać młodzież o poszczególne przedmioty. Czy nastoletni uczniowie odgadną, co kryje zawartość kartonów? Kilka rzeczy sprawiło im nie lada trudność.
Skąd w pokoleniu Z biorą się zmiany w podejściu do relacji międzyludzkich?
Kto jeszcze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pokolenia Z?
Dla pokolenia "Z" jest nie do przyjęcia. Dlaczego?
Pokolenie Z i jego podejście do życia budzi ogromne emocje. W mediach często mówi się o nich, że są roszczeniowi, brakuje im pokory i niepoważnie podchodzą do pracy. Czy faktycznie tak chcą funkcjonować w świecie? Czy ich podejście jest z gruntu złe? O tym porozmawialiśmy z Magdaleną Rudyk, psychologiem ze Szpitala Karowa.
Powszechnie wiadomo, iż w modzie "już wszystko było" i właśnie z tym przekonaniem ubierają się tzw. Zetki. Młode fanki trendów w swoich stylizacjach miksują kolory, faktury i estetyki po to, by stworzyć zestaw, który będzie dziewczęcy a przy tym - bardzo wygodny. Taki właśnie jest styl Granola Girl lansowany obecnie na TikToku. Jak wygląda stylizacja tego typu?
19-letnia piosenkarka zdradziła, co myśli o poprawianiu urody.
"Czujemy wewnętrzną presję".
W obecnych czasach życie zdecydowanie przyspieszyło. Mamy coraz mniej czasu dla znajomych, rodziny i dla samych siebie. Młode kobiety z pokolenia Z mówią temu stanowcze nie i zaczynają się buntować. Na TikToku modnym trendem okazał się termin "Snail Girl". Kim są ślimakowe dziewczyny?
Jakiej Polski chcą reprezentanci generacji Z?
Generacja Z, podobnie jak inne, poddawana jest wielu analizom i badaniom, które mają wyłonić istotne cechy populacji, szczególnie w kwestii zatrudnienia. Jest to niezwykle ważne dla przyszłości ekonomicznej i społecznej.
Czy ich obecność gwarantuje świeże spojrzenie na przyszłość naszego kraju?
"Zetki" mają zupełnie nowe oczekiwania względem pracodawców.
Nagranie podzieliło internautów.
Dorota Peretiatkowicz oraz Katarzyna Krzywicka-Zdunek to socjolożki i autorki raportu "Młodzi Dorośli 2022", które postanowiły sprawdzić, dlaczego "Zetki" tak bardzo różnią się od swoich rodziców.
To osoby urodzone między rokiem 1995 a 2012.
Na rynek pracy wchodzi nowe pokolenie. Jak się okazuje, zoomersi, czyli osoby urodzone po 1995 roku mają nowy sposób na życie zawodowe. Gdy dana firma nie oferuje im tego, czego oczekują stosują rage quitting, czyli wymowne odejście. Dlaczego? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog, wykładowca Akademii WSB.
Pokolenie Z dzieli się filmikami na temat swoich zwyczajów.
"Są szybsi niż wszystkie pokolenia dotychczasowe".