Moda i Uroda

Projektuje kreacje inspirowane pięknem łabędzi. "Ptaki dzielą się z nią swoimi piórami"

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Zaklinaczka łabędzi

Elżbieta Olszewska to uznana projektantka mody, ale i oddana miłośniczka zwierząt. Artystka potrafi z niesamowitą gracją łączyć swoje największe pasje. Nieprzeciętny talent i fascynacja łabędzim pięknem pozwoliły jej spełnić marzenie, które przez blisko 25 lat wydawało się nierealne.

Elżbieta Olszewska i jej pasje

Elżbieta Olszewska rozpoczęła karierę projektantki w wieku 45 lat. Inspiracją są dla niej ptaki, którymi się opiekuje. Pierwszego łabędzia uratowała od pewnej śmierci, kolejny trafił do niej za sprawą namowy kolegi. Tak wyglądał początek jej przygody z tymi niezwykłymi zwierzętami.

- Bardzo dużo moich projektów jest związanych z łabędziami. Nie chodzi tylko o pióra, ale o te wszystkie struktury. Na pokazy czy jakieś duże eventy zakładam właśnie taką białą sukienkę, białą pilotkę i białe okulary - przyznała artystka, która przez blisko 25 lat czekała na to, aby zawodowo zająć się modą. Wcześniej parała się malowaniem szyldów i reklamą.

- Wróciłam do szycia, bo zawsze chciałam zrobić pokaz mody - wyznała projektantka.

Porady stylistki

Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowaDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Niezwykłe projekty Elżbiety Olszewskiej

Niemal wszystkie projekty autorstwa Elżbiety Olszewskiej nawiązują do dostojnego piękna łabędzi. Nietuzinkowe kreacje, które pozwoliły utalentowanej artystce uwierzyć w siebie i odważnie podążać za marzeniami, stanowią cenną inspirację dla wielu osób.

- Projekty, które tworzy Ela, po prostu uskrzydlają moją duszę - ocenił Piotr Kmiecik, który wspólnie z projektantką wziął udział w Alternative Hair Show, największym modowo-fryzjerskim wydarzeniu na świecie.

Utalentowana projektantka, która może poszczycić się imponującą liczbą nagród i prestiżowych wyróżnień, nie wyobraża sobie innego życia.

- Nie wiem, kim bym była i co bym robiła, gdyby nie moda. Pewnie bym wyglądała przez okno i patrzyła, kto przeszedł ulicą - oceniła Elżbieta Olszewska.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości