Koronawirus

Tom Hanks pokonał koronawirusa. Teraz pomaga w wynalezieniu szczepionki

Koronawirus

Aktualizacja:
Hanks
x-news

Sam chorobę przeszedł w marcu, teraz pomaga w wynalezieniu leku. Tom Hanks chcąc wspomóc prace nad szczepionką przeciwko koronawirusowi, oddaje swoje osocze. Nie jest to jednorazowy gest gwiazdy. Amerykański aktor cały czas przekazuje też fundusze na walkę z COVID-19.

Tom Hanks miał koronawirusa

Amerykański aktor był jedną z pierwszych znanych osób, które otwarcie mówiły o zarażeniu się koronawirusem. W marcu do Internetu wrzucił zdjęcie, na którym był razem z żoną – Ritą Wilson. Wyznał wówczas, że oboje chorują na COVID19.

Rita i ja jesteśmy w Australii. Poczuliśmy się zmęczeni, było nam zimno, mieliśmy jakieś bóle. Aby dochować wszelkich standardów obecnych na świecie, zostaliśmy przebadani na obecność koronawirusa. Wynik testów okazał się pozytywny

- pisał Tom Hanks na Instagramie.

Na szczęście, zarówno w przypadku aktora, jak i jego żony objawy się skończyły, a choroba ustąpiła. Para wróciła do zdrowia.

Tom Hanks pomaga wynaleźć szczepionkę na koronawirusa

Wiele mówi się o tym, że osocze krwi osób, które pokonały zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 i wytworzyły przeciw niemu przeciwciała, może pomóc chorym z ciężką postacią COVID-19. Jak się okazuje, doskonale wie o tym Tom Hanks, który postanowił wspomóc walkę z koronawirusem, oddając krew. Na swoim Instagramie podzielił się zdjęciem, na którym widać, jak poddaje się zabiegowi pobrania osocza. Warto zaznaczyć, że nie jest to jednorazowy gest. Aktor regularnie oddaje krew, a także wspiera badania finansowo.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Plasmatic on 3! 1,2,3 PLASMATIC! Hanx

Post udostępniony przez Tom Hanks (@tomhanks)

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości