Koszmar wojny we śnie wróży nieszczęście

wojna, przeciąganie liny
OJO Images/Getty Images
Wojna to koszmar na jawie. Kiedy pojawia się w snach, sugeruje nieporządek i zagrożenie obecne w życiu osoby śniącej. Należy jak najszybciej pozałatwiać wszystkie sprawy, które mogą ten stan wywoływać.

Cierpnie, strata, ból fizyczny i psychiczny, rozstanie z bliskimi, strach – z tym przede wszystkim kojarzy się konflikt zbrojny. Sen o wojnie najczęściej odzwierciedla problemy, jakie dręczą śniącego w życiu codziennym. Najlepiej rozwiązać je jak najszybciej, aby pozbyć się napięcia oraz drastycznych obrazów z marzeń sennych.

Co sennik mówi o wojnie?

Sen o wojnie może sprawić, że obudzimy się w środku nocy z krzykiem i zlani potem. Przerażenie, jakie budzą wojenne obrazy, trudno zapomnieć. Jak sprawić, żeby w ogóle się nie pojawiały? Najlepiej szybko poukładać ważne sprawy w swoim życiu. Według sennika sen o wojnie nie wróży niczego dobrego. Wszystko jednak zależy od szczegółów, które pomogą właściwie odczytać znaczenie snu o wojnie.

Jeśli ktoś widzi wojnę we śnie, ale ukrywa się przed toczonymi walkami, sugeruje to nadchodzące trudne chwile w życiu. Pojawi się sporo problemów, którym sprostanie wcale nie będzie proste. Problemy, jakie zwiastuje sen o konflikcie zbrojnym, nie muszą dotyczyć wyłącznie osoby śniącej, ale i jej bliskich. By je pokonać, potrzeba dużo sił i determinacji. Sen o wojnie, w której osoba śniąca bierze czynny udział, może oznaczać, że sprawy prywatne lub zawodowe nie idą tak dobrze, jak by się tego oczekiwało. Jeśli problemy dotyczą relacji, sen prawdopodobnie stanowi odbicie niepowodzenia w związku. Jeśli osoba śniąca ma kłopoty w interesach, wówczas może grozić jej nawet bankructwo. Tak gwałtowny sen o wojnie sennik odczytuje jako ostrzeżenie przed wyciąganiem przedwczesnych wniosków lub pochopnym podejmowaniem istotnych decyzji, np. związanych z inwestowaniem pieniędzy.

Istnieje także nieco inna interpretacja sennika o wojnie. Według niej chodzi o stany psychiczne, które wpływają na pogorszenie się relacji śniącego z otoczeniem. Rozwiązanie? Poświęcanie im jak najwięcej uwagi i czasu, zmienienie relacji w taki sposób, by móc cieszyć się towarzystwem bliskich.

Inne interpretacje snu o wojnie

Jeśli śni się wygrana wojna, bitwa, w której osoba śniąca jest jednym ze zwycięzców, to czeka ją pomyślność w życiu – pasmo sukcesów zawodowych albo powodzenie u płci przeciwnej i ważne zmiany z tym związane. Sen stanowi więc zapowiedź awansu lub zmiany stanu cywilnego. Niestety, w marzeniach sennych może pojawić się również obraz klęski w ciężkiej bitwie. To wróży problemy, które wkrótce staną przed osobą śniącą, porażkę w uczuciach lub poważne straty materialne. Tego rodzaju sen o wojnie może być także sygnałem nadchodzącej depresji, poczucia pustki i wypalenia. Najlepiej potraktować go jako impuls do zmian, póki jest jeszcze czas na ich wdrożenie. Wyjazd do spa lub egzotyczna wycieczka mogą w tym przypadku pomóc. Niewykluczone też, że przerwaniem pasma problemów będzie zmiana pracy.

Informacje o nadchodzącej wojnie powodują chęć ucieczki. Według sennika ucieczka przed wojną to oznaka wielkiego strachu, który zatruwa życie śniącego. Trauma, gwałtowne wydarzenie, problem przerastający daną osobę – wszystko to może wywoływać bardzo gwałtowne sny. Należy zastanowić się, co mogło wywołać tak głęboki wstrząs powodujący duży stres i najlepiej jak najszybciej o nim zapomnieć.

Co jeszcze oznacza sen o wojnie?

W senniku podobnie jest interpretowane ukrywanie się przed wojną. Taki sen stanowi reakcję na komplikacje w życiu osoby śniącej. Natomiast obrazy przedstawiające skutki konfliktu zbrojnego, takie jak np. porzucona i zniszczona broń, to zapowiedź spokojnych dni, jakie nastąpią po nerwowym okresie. Trzeba traktować poważnie sen o wojnie, w którym czytamy o zbliżających się działaniach wojennych. Może to oznaczać nadchodzące nieszczęście. Jako zły omen traktuje się również marzenia senne, w których osoba śniąca widzi zbrojenia i manewry wojenne. Poważną klęskę w życiu może zwiastować sen o wojnie, w którym dostajemy się w ręce wroga. Sennik tłumaczy taką wizję jako straty, które śniący ponosi wskutek działania rywali. Natomiast sen o wojnie światowej to proroctwo nadchodzącego konfliktu, ogarniającego znaczną część globu lub bardzo poważnego wstrząsu, który wkrótce może dotknąć osobę śniącą.

Takie zjawisko jak konflikt zbrojny ma jeszcze inne interpretacje. Według sennika arabskiego wojna oznacza smutek albo wielkie pieniądze. Jeśli w marzeniu sennym jesteśmy żołnierzem, to znaczy, że dokonaliśmy niewłaściwego wyboru w życiu. Sen o śmierci bliskich na wojnie interpretuje się jako skłócenie z rodziną. W senniku indyjskim walka na wojnie w czasie snu sugeruje zaangażowanie w cudzy konflikt i powodowanie niepotrzebnego cierpienia oraz strachu. Jeśli we śnie na wojnie giną kobiety i dzieci, może to oznaczać wielką rodzinną tragedię.

Zobacz także:

Sennik „ucieczka”. Jak mamy rozumieć sen, w którym przed kimś uciekamy?

Śni Ci się deszcz? Sennik podpowie, co taki sen oznacza

Na co swędzi lewa ręka – zabobon czy objaw choroby?

Autor: Adrianna Kowalczyk

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz