Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko?

Aktualizacja:
Dziecko na tle narysowanego nieba

Dzieci a znak zodiaku. Jaka jest astrologiczna prognoza dla dzieci? Jakie są słabe, jakie mocne strony danego dziecka według daty urodzenia? W czym należy je wspierać, jakie zainteresowania rozwijać, a do czego raczej nie zmuszać? Zobacz horoskop dla każdego znaku zodiaku.

Od wiek wieków próbowano odgadnąć, co zapisane jest w Losie świeżo przybyłej na świat istoty. Dzieci królów i władców miały stawiane horoskopy od razu po urodzeniu. W zapisie układów planet szukano wskazówek na temat tego kim będzie królewski potomek, czy pisany jest mu tron, zwycięstwa, czy porażki wojenne. Czy cesarska lub sułtańska córka dobrze wyjdzie za mąż, czy umocni dynastię, czy urodzi zdrowe potomstwo?
Czasy się zmieniły i horoskopy stawiamy nie tylko dzieciom możnych.
W wielu rodzinach do tej pory panuje zwyczaj prognozowania losu i umiejętności dziecka, na podstawie wróżby na pierwsze urodziny. Przedmiot, który jako pierwszy z przedstawionych zostanie schwytany przez dziecko daje obraz tego, czym będzie się ono zajmować w przyszłości.
Dużo skuteczniejszą metodą jest postawienie horoskopu na potencjał urodzeniowy. Jakie są słabe, jakie mocne strony danego dziecka? W czym należy je wspierać, jakie zainteresowania rozwijać, a do czego raczej nie zmuszać?
W wyborze szkolnej i zawodowej ścieżki życia z pewnością może pomóc profesjonalny horoskop uwzględniający datę, godzinę i miejsce urodzenia.
Czymże jednak byłaby astrologia, bez ogólnych, archetypowych prognoz dla wszystkich znaków zodiaku?
Z okazji Dnia Dziecka, przygotowałam dla Państwa krótką charakterystykę poszczególnych faz zodiaku pod kątem Naszych Najmilszych.

Baran

Dziecko Baran to żywioł nie do opanowania. Można mieć wrażenie, że nigdy nie kończą się mu baterie. Potrafi zamęczyć babcię, ciocię i oboje rodziców, a kiedy oni padną jeszcze wchodzić na regał, skakać z kanapy czy chcieć rzucić się z okna. To właśnie małemu Baranowi przychodzą do głowy najdziksze i najgłupsze pomysły pod Słońcem. Jego zdolności do wynalezienia rzeczy i podjęcia czynności, przez które może sobie zrobić krzywdę są praktycznie nieograniczone. Rodzice dziecka spod tego znaku, w momencie osiągnięcia przez nie wieku przedszkolnego, są już w stanie głębokiego wyeksploatowania pod każdym względem. Na szczęście jeśli przetrzymają te trudne chwile, później czeka ich nagroda w postaci dziecka samodzielnego, optymistycznego, odnoszącego życiowe sukcesy. Młody Baran wspomoże rodziców, kiedy oni nie będą już mieć sił. Bardzo dobrze ukierunkować energię dzieci z tej fazy zodiaku w jakąś dyscyplinę sportową. W dorosłym życiu Barany odnajdą się jako trenerzy, biznesmeni, sportowcy, liderzy zespołów, politycy, podróżnicy, blogerzy.
Potencjały: duża siła fizyczna, niezmordowana energia, aktywność i radość,
Co warto korygować: słomiany zapał, brak konsekwencji w działaniu, wybuchowość, brak kontroli nad emocjami

Byk

Małemu Byczkowi do szczęścia potrzebny jest pełny brzuszek, komfortowe miejsce do snu i dużo spokoju. Maluchy spod tego znaku mają zamiłowanie do luksusu i dobrej jakości przedmiotów od najmłodszych lat. Cenią sobie wartość otrzymanych od dziadków i rodziców pieniędzy, dlatego dobrym prezentem będzie dla nich skarbonka. Byki trzeba zachęcać do aktywności fizycznej oraz do nowych wyzwań. Jednak da się to obejść, ponieważ dzieci urodzone w tym znaku kochają być w towarzystwie rówieśników i lubią przyrodę, zatem można je zmobilizować do ruchu w gronie przyjaciół na świeżym powietrzu. Młode Byczki są ogromnie ambitne i jeśli ktoś jest lepszy od nich w jakiejś czynności czy przedmiocie, będą robić wszystko, aby go prześcignąć. Nigdy nie krytykuj publicznie dziecka spod tego znaku, ponieważ jest bardzo pamiętliwe i będzie chować urazę latami. Najlepszą drogą do kariery zawodowej jest dla Byka nauka ekonomii i praw rządzących rynkami finansowymi. Dobrze będą sobie radzić również w ubezpieczeniach, handlu i zarządzaniu nieruchomościami, w agronomii, hodowli zwierząt, prowadzeniu gospodarstw ekologicznych, jako leśnicy, pszczelarze czy ogrodnicy.
Potencjały: wytrwałość, upór, zdolność do długofalowego wysiłku,oszczędność
Co warto korygować: wygodnictwo, wysługiwanie się innymi, skłonność do podjadania, niechęć do podejmowania nowych aktywności

Bliźnięta

Wszędobylskie, szybkie i drobne Bliźnięta wcisną się nawet w mysią dziurę, dlatego rodzice muszą zakleić każdą szparę, załatać nawet najmniejszy ubytek w płocie i jak oka w głowie pilnować kluczyków do samochodu.
Budzi powszechne niedowierzanie fakt, że małe Bliźnięta zaczynają mówić niedługo po ukończeniu pierwszego roku życia, ale nie jest to ani mit, ani legenda. Zaświadczyć mogą o tym trochę zdezorientowani posiadacze potomstwa spod tego znaku, o ile wiedzą, gdzie właśnie ich dziecko się znajduje.
Małe Bliźnięta mają tysiące znajomych, szwendają się gdzie tylko się da i trudno za nimi nadążyć. Są to małe, błyskotliwe, złośliwe stworzenia o lepkich rączkach, które z każdego spaceru potrafią przynieść nie swoje drobiazgi. Zadają dziesiątki niekończących się pytań o sens życia, szkoły, funkcjonowanie telewizora, podatki i czy ziemia jest płaska, które doprowadzają biednych rodziców do łez.
Na szczęście nie trzeba dużo inwestować w wyżywienie osobnika spod tego znaku, ponieważ zazwyczaj jest niejadkiem. W życiu radzi sobie doskonale, wszędzie się wkręci, jeśli nie po znajomości, to wykorzystując swój intelekt. Perfekcyjnie odnajduje się w roli dziennikarza, pilota, rajdowca, naukowca, programisty, tłumaczki, lingwisty, prawniczki, detektywa, handlowca. Za co się tylko nie weźmie, robi to dobrze. Jeśli mu nie wyjdzie, z sukcesem zaczyna w innej branży.
Potencjały: zdolność do łatwego nawiązywania kontaktów, zdolności językowe, umiejętność mediacji, spryt, szybkość, intelektualne zdolności do programowania
Co warto korygować: skłonności do konfabulacji, wykręcenie się od obowiązków, niepunktualność, zapominalstwo, bałaganiarstwo

Rak

Mały Raczek najbezpieczniej na świecie będzie czuł się w objęciach mamy czy taty. To właśnie dla tych dzieci, tak ważna jest głęboka więź emocjonalna z członkami najbliższej rodziny. Jeśli ktoś ma pod opieką latorośl urodzoną w tej fazie zodiaku, musi się liczyć z dużą nadwrażliwością swojego potomka. Trzeba bardzo uważać, aby nie zranić uczuć takiej małej istoty. Dziecko spod znaku Raka, aby dobrze się rozwijać musi mieć zapewnione poczucie stabilności i przewidywalność codziennych rytuałów. Jakiekolwiek zmiany, czy poczucie zagrożenia będzie odreagowywać bólami brzuszka i kłopotami z układem pokarmowym. Raczki są dość nieśmiałe i stresują się poznając na raz dużą grupę osób, z trudnością dostosowują się do nowego otoczenia czy mieszkania. Warto zadbać o ich delikatne wnętrze i nie narażać dzieci na drażniące bodźce. Można stosować łagodną muzykę i pastelowe kolory w otoczeniu. Kiedy Raczek trochę okrzepnie, będzie mógł nawiązywać satysfakcjonujące i głębokie kontakty z innymi. W życiu dorosłym dobrze odnajdzie się w pracy terapeutycznej z drugim człowiekiem i ogólnej ludziom. Zawody, które może brać pod uwagę to psycholog, pedagog, psychiatra, trener dla zwierząt, hodowca rasowych psów, kotów lub koni, pracownik opieki socjalnej.
Potencjały: wrażliwość artystyczna, muzykalność, uzdolnienia poetyckie, troskliwość, empatia
Co warto korygować: nieśmiałość, lęk przed nowym otoczeniem, płaczliwość, uzależnienie od rodziców

Lew

Dziecko Lew urodził się, aby przewodzić, królować i być pępkiem świata. Oczywiście jest to normalne w pierwszych miesiącach i latach życia, kiedy rodzice z zachwytem patrzą na swojego potomka. Niestety małym Lwom zostaje tak na dłużej i przerzucają swoje roszczenia na całą resztę świata, wymagając zachwytu i uwielbienia od innych. Ze zdziwieniem odkrywają, że nie wszyscy są pod ich wpływem i urokiem, dlatego często wybierają karierę w mediach, teatrze, na scenie muzycznej, czy w szeroko rozumianym show biznesie, tak aby móc się napawać oklaskami i aprobatą otoczenia. Wychodzi im to całkiem nieźle, dlatego warto u młodego Lwa promować twórczą postawę, zapisywać go na artystyczne koła zainteresowań, wspierać w rozwijaniu kreatywności. Doskonałą ścieżką zawodową dla Lwa będzie również profesja, dająca możliwość wykazania się silną osobowością i predyspozycjami do bycia liderem. Zawody takie jak artysta, kompozytor, polityk, aktor, piosenkarz, przedsiębiorca są bardzo wskazane.
Potencjały: przewodzenie grupie, zdolności aktorskie, twórcze podejście do problemów, kreatywność, szczodrość
Co warto korygować: wysokie mniemanie o sobie, zadzieranie nosa, ocenianie innych pod kątem materialnym, chęć posiadania wszystkiego co najlepsze, markowe

Panna

Mała Panna doskonale wie, na co może sobie pozwolić, a na co nie. Jest to zazwyczaj dziecko zdyscyplinowane, które nie lubi zawodzić oczekiwań innych. Rodzice małej Panny mogą uważać, że trafili szczęśliwy los na zodiakalnej loterii, ponieważ w pierwszych latach życia ich pociecha nie będzie sprawiać wielu kłopotów wychowawczych. Jedynym mankamentem jest to, że maluchy urodzone w tej fazie zodiaku często chorują, wymagają niemal sterylnych warunków karmienia i kąpieli, cierpią na dolegliwości układu pokarmowego oraz liczne alergie. Na pocieszenie pozostaje fakt, że po przekroczeniu dziesiątego roku życia, choroby przestają się imać Panienek, a w to miejsce wchodzą pracowitość i konsekwencja. Małe Panny mają bardzo krytyczny stosunek do siebie i swego wyglądu, dlatego warto pracować nad poprawieniem ich samooceny. Panny doskonale sprawdzają się w zawodach wymagających precyzji czyli jako inżynier, fotograf, operator, ale również jako pielęgniarka, nauczycielka czy księgowa.
Potencjały: obowiązkowość, punktualność, dbałość o higienę, słowność
Co warto korygować: marudzenie, krytykowanie, wieczne niezadowolenie, brak wiary w siebie

Waga

Jeśli dziecko spod znaku Wagi znajdzie się w szerszej grupie, z łatwością przyjmuje cudze poglądy i styl życia, jako własny. Problemem dla rodziców może być to, że ich pociecha daje sobie narzucić i bezkrytycznie przyjmuje sposób bycia innych. Z lęku przed odrzuceniem i brakiem akceptacji da sobie zrobić tatuaż, czy też zmieni dietę tylko ze względu na to, że inni tak robią. Młode Wagi są mało asertywne i dopiero z biegiem lat uczą się tej umiejętności. Starając się, żeby wszyscy byli zadowoleni, same wychodzą na tym najgorzej. Ogromnym przeżyciem jest dla nich bycie świadkiem awantury pomiędzy jakimikolwiek osobami, a już w szczególności przyglądanie się konfliktom rodziców. Na szczęście w wieku dojrzałym potrafią już dbać o swoje interesy i dorabiają się wysokiej pozycji społecznej. Dobrze idzie im jako prawnikom, mediatorom, kreatorom mody, czy też artystom. Nie warto pchać młodej Wagi na siłę w miejsca o wysokim współczynniku stresu, oraz tam gdzie trzeba podejmować błyskawiczne decyzje. Dzieci spod tego znaku muszą mieć zarezerwowaną dużą dozę czasu i przestrzeni na przemyślenie swojego postępowanie. W życiu dorosłym Wagi dobrze odnajdą się w prowadzeniu własnej kancelarii, najlepiej notarialnej, zakładając SPA lub otwierając ekskluzywny butik.
Potencjały: wyczucie stylu, uzdolnienia mediatorskie, artystyczne, erudycyjne, wrodzony takt i dyplomacja
Co warto korygować: uzależnienie od wyglądu i mody, niezdecydowanie, wahania nastrojów, niekonsekwencja

Skorpion

Jeśli na świat przychodzi mały Skorpion, wpływa on bardzo silnie na energię całej rodziny. Wszyscy jej członkowie będą niebawem musieli doświadczyć głębokich zmian i transformacji w swoim życiu. Dzieci spod tego znaku to zazwyczaj stare, dojrzałe dusze, które przyszły załatwić tutaj pewne konkretne cele i sprawy. Młody Skorpion jest niepohamowany zarówno w radości jak i gniewie, wszystko przeżywa ekstremalnie mocno. Dopiero z biegiem lat uczy się kontrolować swoje emocje. Ogromnie ważne dla małego Skorpiona jest dotrzymywanie danego mu słowa, gdyż dziecko spod tego znaku jest nadzwyczajnie honorowe. Rodzice jak ognia powinni unikać sytuacji, w której nie wywiążą się z danej Skorpionkowi obietnicy, ponieważ stracą w ten sposób cały swój autorytet. Młodzi ludzie spod tego znaku zawiązują niewiele przyjaźni, za to trwają one latami, jeśli nie całe życie.
W dorosłym życiu Skorpiony wykonują zawody nietypowe oraz takie, które dają im szansę na wykazanie się swoją odwagą i niezłomnością. Dobrze odnajdują się w służbach specjalnych, w wywiadzie, policji, w naukach ścisłych, w chemii, medycynie, farmacji, w służbie wojskowej.
Potencjały: lojalność, wierność, honorowość, dojrzałość ponad wiek
Co warto korygować: pamiętliwość, chęć odwetu, zazdrość, zaborczość

Strzelec

Młody Strzelec na powitanie dostaje od świata swoją dawkę szczęścia. Jest to dziecko roześmiane, radosne, pogodne, a w wieku kilku lat skore do dowcipów i zabaw. Kiedy osiągnie ,,naście'' lat, jego głupie żarty i różnego rodzaju kawały stają się utrapieniem otoczenia. Dzieci urodzone w tym znaku rzadko kiedy zastanawiają się nad konsekwencjami swoich czynów, ale prawie zawsze udaje im się spaść jakoś na cztery łapy. Nawet jeśli mocno narozrabiają, to akurat zepsuł się monitoring, albo nikt nie ucierpiał, więc sprawa wygasła.
Mały Strzelec nie będzie się bawił w konwenanse, ale ,,wali prawdę między oczy'' i nie obawia się mówić nawet mocno nieprzyjemnych słów, jeśli uważa że są adekwatne. Każdemu wytknie hipokryzję czy sztuczność, powie dziadkowi, że brzydko pachnie a rodzicom, że ukrywają dochody.
Strzelce są szczere do bólu i nieznośnie ekspansywne. Potrafią zakrzyczeć i zdominować spokojną Pannę czy nieśmiałego Raka i zmusić je do robienia rzeczy, na które nie mają ochoty. Wadą młodych osób urodzonych pod opieką tej fazy jest brak samokrytycyzmu i nadmierny rozmach w działaniu, w myśl zasady, że im więcej tym lepiej. Dlatego energię dzieci spod Strzelca trzeba umiejętnie kanalizować. W dorosłym życiu Strzelce wyżyją się w sporcie ekstremalnym, jako przewodnicy na szklakach, politycy, aktywiści, w handlu międzynarodowym, jako piloci wycieczek zagranicznych, absolwenci stosunków międzynarodowych oraz jako pasjonaci motoryzacji.
Potencjały: optymizm, odwaga, zapalczywość, energia, rozmach, ekspansywność
Co warto korygować: niestałość, brak przewidywania konsekwencji, pobłażliwość w stosunku do siebie, brak samokrytyki, skłonności do hazardu

Koziorożec

Koziorożec rodzi się z potencjałem na bycie prezesem. Te dzieci od razu wiedzą, że mają do wykonania poważną misję i przygotowują się do niej pieczołowicie. Są ambitne, pracowite, konsekwentne i nad wiek mądre. Ich dojrzałość i surowe podejście do życia są powodem, dla którego znajomi w ich wieku albo im zazdroszczą, albo ich negują, albo jedno i drugie. Urodzeni pod opieką Saturna dobrze czują się w samotności, dlatego nie mają rzeszy przyjaciół, wystarczą im dwie, trzy sprawdzone osoby, na których naprawdę mogą polegać. Młody Koziorożec nie lubi kiedy zawodzi swoje otoczenie, tym bardziej, że darzy swoich rodziców i dziadków niekłamanym szacunkiem. Dzieci spod tego znaku starają się, aż za bardzo i dlatego mogą zgubić radość życia i spontaniczność nastoletniego wieku. Warto uświadamiać im, że nie muszą być we wszystkim najlepsi, że są kochani bezwarunkowo i nie trzeba zapracować na akceptację najbliższych. Niestety Los często stawia ich w sytuacji, w której przedwcześnie muszą brać za innych odpowiedzialność.
W życiu dorosłym wybierają stare, dobre sprawdzone sposoby na osiągnięcie społecznych wyżyn i szacunku. Stawiają na profesje typu lekarz, stomatolog, adwokat, sędzia, architekt, księgowy, administrator, nie wykluczając bycia z zawodu dyrektorem.
Potencjały: odpowiedzialność, ambicja, pracowitość, oszczędność, obowiązkowość
Co warto korygować: sztywność, brak elastyczności, zamknięcie na nowości, lęk przed improwizowaniem
>>> Zobacz też: Horoskop dla Royal Baby

Wodnik

Mały Wodnik od urodzenia wie, że trzeba w otoczeniu coś naprawić, poprawić i uruchomić ponownie. Jest idealnym kandydatem do następnej nagrody Nobla. Ma twórczy, nieskrępowany konwenansami i schematami umysł, który kieruje się tylko sobie znaną logiką. Od wczesnych lat życia przejawia nowatorstwo w każdym zakresie. Chętnie będzie wszystko ulepszać i reformować, nawet wtedy kiedy nikt go o to nie prosi, a szczególnie wtedy, kiedy mu tego zabrania. Dzieci spod tego znaku są wywrotowcami i rewolucjonistami. Wszystko chcą robić odwrotnie od pozostałych, a ich motywem przewodnim jest być oryginalnym za wszelką cenę. Dla pozostałych członków rodziny pojawienie się małego Wodnika to istny chrzest ogniowy. Muszą nauczyć się żyć w całkiem nowych warunkach, dyktowanych przez małego tyrana, oczywiście w imię wolności dla wszystkich. Jednak Wodniki dadzą się lubić i mają wielkie grono znajomych i przyjaciół z każdego kręgu towarzyskiego. Ponieważ są wybitnie inteligentne kończą szkoły na najlepszych lokatach, pomimo tego, że większość czasu byli na wagarach. Karierę robią jako inżynierowie, programiści, informatycy, charakteryzatorki, fryzjerzy, styliści, i liderzy we wszystkich ruchach ,,anty''.
Potencjały: oryginalność, pomysłowość, nowatorstwo, umiejętności techniczne, wizjonerstwo
Co warto korygować: zbytni idealizm, dążenie do nierealnych celów, anarchistyczne zapędy, uzdrawianie wbrew woli innych

Ryby

Jeśli któreś z dzieci siedzi w kącie i rozmarzonym wzrokiem wodzi po chmurach na niebie, gdy reszta grupy walczy o samochodzik czy klocki, z dużą pewnością można stwierdzić, że to małe Ryby. Dzieci urodzone w tym znaku są obdarzone głęboką duchową wrażliwością, mają wrodzony szósty zmysł i nadzwyczajną intuicję. Żyją jakby trochę obok innych, wsłuchane w swoje wewnętrzne sygnały. Dzieci spod tego znaku ciężko się dostosowują do grupy, ponieważ od najmłodszych lat czują się nieco odmienne, odstające. Rybki to typy marzycielskie, romantyczne, wyjęte żywcem z innej epoki. W sposób naturalny lubią nieść pomoc i współczuć pokrzywdzonym. Warto wspierać ich wrażliwość i jej nie ganić, nie zmuszać do integrowania się na siłę z innymi dziećmi. Kiedy przyjdzie na to czas, Ryby pokazują światu swoje talenty i umiejętności. Często wybierają pracę lekarza, weterynarza, spełniają się w ośrodkach pomocy pracując charytatywnie. Dużą dozę satysfakcji daje im wyrażanie się poprzez sztukę, aktorstwo lub muzykę.
Potencjały: genialny słuch muzyczny, wrażliwość na piękno, empatia, chęć niesienia pomocy, zmysł filmowy
Co warto korygować: niepewność, brak poczucia własnej wartości, dezorientacja, nieobecność, eskapizm
Astrolog Merkurja
Autor: Astrolog Merkurja
Pozostałe wiadomości