Horoskop tygodniowy na 16-22 stycznia. Środa będzie przełomowym dniem dla kilku znaków

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Plansza horoskopu

Słońce rozpoczyna tydzień jeszcze w znaku Koziorożca, ale w piątek rano, 20.01 przechodzi do znaku Wodnika. Tarcza naszego naturalnego satelity na nocnym niebie zmniejsza się i dąży do nowiu, który nastąpi 21.01 w sobotę wieczorem w znaku Wodnika. Nów Księżyca w Wodniku tym samym otworzy Nowy Rok Chiński. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu będą świętować rozpoczynający się rok wodnego Królika, a ich radość i dobre wibracje będziemy odczuwać również w Europie. Sprawdź horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku na 16-22 stycznia.

Szykujmy się na spore zmiany w świecie energii. Koniec tygodnia będzie wiązał się z wkroczeniem w całkiem nowy etap. Możemy wykorzystać moc Nowiu Księżyca w tym kochającym wolność i swobodę znaku (21.01) do tego, aby z całą stanowczością zainicjować jakieś nowe przedsięwzięcie. Zanim to jednak nastąpi przeżyjemy jeszcze koniunkcję Słońca i Plutona (18.01), która może wstrząsnąć rynkami finansowymi, jak również pozmieniać nam wiele w portfelu. Tego samego dnia (18.01) Merkury kończy retrogradację w znaku Koziorożca, którą uskuteczniał od 29. grudnia. To dobra informacja dla osób, które nie mogą doczekać się podpisywania długofalowych umów i zawierania kontraktów. Koniec tygodnia to koniunkcja Wenus i Saturna (22.01) w znaku Wodnika, która będzie wyraźnym znakiem pojawiających się nowych tendencji i ścieżek, również tych dotyczących naszego serca oraz układów towarzyskich.

Horoskop tygodniowy na 9-15 stycznia dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop tygodniowy - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Wchodzisz w nowy tydzień z dość kwaśną miną i nic dziwnego. Twoje samopoczucie nie będzie na wysokim poziomie. Możesz czuć się przytłoczony i nieswój, aż do wejścia Słońca do znaku Wodnika (20.01). Jednak tak naprawdę dobrą robotę zrobi dopiero Nów Księżyca (21.01), który zresetuje w twojej głowie zbędne programy i ustawi cię na właściwy tor myślenia i działania. Pod koniec tygodnia koniunkcja Wenus i Saturna (22.01) nauczy cię odpowiedzialności za dane słowo. Zrobisz wszystko, aby wywiązać się z jakiegoś zobowiązania, ale będziesz czuł się doskonale, kiedy wykonasz swoją pracę wzorowo. Tydzień zaliczysz do udanych, chociaż na jego początku ciężko ci będzie w to uwierzyć.

Horoskop tygodniowy - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Najważniejsze układy w tym tygodniu czekają cię w środę, kiedy Merkury znajdujący się w znaku Koziorożca umożliw ci wreszcie jakieś decyzje formalne. Ruch prosty tej planet odpowiedzialnej za podpisywanie umów będzie działał na twoją korzyść, tym bardziej, że tego samego dnia Słońce spotka się z Plutonem. Otrzymasz znaczące wieści, których mogłeś już się nie spodziewać. Uważaj i szybko korzystaj z pojawiających się opcji. Kolejne dni spowodują pewne utrudnienia. Wejście Słońca do znaku Wodnika (20.01) przywoła dla ciebie znacznie trudniejsze klimaty. Nów Księżyca (21.01) odbywać się będzie w kwadraturze do twojego znaku i wywoła u ciebie silne rozdrażnienie. Trudno będzie ci zapomnieć o krzywdzie, którą ktoś ci wyrządził, chociaż mogło się to stać dawno temu. Koniunkcja Wenus i Saturna (22.01) przywoła niemiłe wspomnienia. Raczej nie unikniesz niechcianego spotkania.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Merkury w ruchu wstecznym ciągle krępuje twoje pomysły i masz wrażenie, że działasz nie w pełni sił. Wzdychasz sobie pod nosem i pytasz kiedy to wreszcie się zakończy, a to już za dwa dni! Pierwszą radosną informacją, którą niesie ci ten tydzień jest to, że we wtorek 18.01 Merkury znajdujący się w znaku Koziorożca zacznie bieg prosty. To już kolejna planeta, która przestanie cię ograniczać swoją retrogradacją (w zeszłym tygodniu swoje więzy poluzował Mars), więc zauważysz wokół siebie więcej przestrzeni i sposobności do rozwoju. Wyśmienicie podziała na ciebie również Nów Księżyca w znaku Wodnika (21.01). Możesz wejść w towarzystwo ludzi, którzy myślą podobnie do ciebie i poczuć się całkowicie zrozumiany. Koniunkcja Wenus i Saturna to okazja do zawarcia dobrych, długofalowych umów i kontraktów. Ktoś o wysokiej pozycji myśli o tobie na poważnie może pod kątem zawodowym, a może znacznie bardziej.

Horoskop tygodniowy - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

W tym tygodniu wszystko przyspieszy wręcz dramatycznie. W opozycyjnym znaku Koziorożca będzie się działo wiele, w związku z czym u ciebie w sprawach zawodowych, towarzyskich i partnerskich również. W środę, 18. stycznia czeka cię mocny wpływ połączonych sił Merkurego oraz koniunkcji Słońca i Plutona. Szczególnie Raki z ostatnich dni znaku mogą rozpocząć ważną znajomość lub wieloletni projekt czy też uporać się z długotrwałym kłopotem. Po przejściu Słońca do znaku Wodnika (20.01) możesz być wyczerpany i zniechęcony. Nów Księżyca w tym znaku (21.01) nie jest przez ciebie dobrze odbierany i możesz mieć poczucie, że nic nie dzieje się tak jakbyś sobie tego życzył. Zmierzysz się ze swoimi różnymi lękami i nerwicami. Nie będziesz wiedział, gdzie zaczyna się świat twoich wymysłów, a gdzie realna rzeczywistość.

Horoskop tygodniowy - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Ten tydzień wrzuci cię na pozycję, która nie jest dla ciebie ani miła, ani korzystna. W środę koniunkcja Słońca i Plutona dotknie jakiejś mrocznej strony twojej duszy. Staniesz się zazdrosny i wybuchowy. Wszystko może się pokomplikować, a ty będziesz mieć wrażenie, że świat robi ci na złość. Nie upieraj się niepotrzebnie i nie przekreślaj swoich osiągnięć tylko dlatego, że ktoś inny wślizgnął się na twoje miejsce. Odbijesz to sobie już niebawem. Postaraj się odwlekać ostateczny krok jak długo się da. Jeśli dasz radę nie podejmuj jakiegoś tematu lub projektu przed wejściem Słońca do znaku Wodnika (20.01). Wszystko stanie się piękniejsze od Nowiu Księżyca (21.01). Na powrót uwierzysz, że jesteś ulubieńcem planet, a już z pewnością płci przeciwnej.

Horoskop tygodniowy - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Czyż można mieć dla ciebie lepsze wiadomości niż takie, że Merkury, który przebywa w twoim, ziemskim trygonie, nareszcie zrzuca pęta retrogradacji? Chyba nie. Dzięki powrotowi twojego opiekuna do ruchu prostego, nagle wszystko stanie się łatwiejsze, bardziej przyjazne, a co ważniejsze obfitujące w dobre okazje finansowe! Wyśmienicie zapowiada się środa. To właśnie tego dnia otrzymasz jakieś niesamowite informacje dotyczące twoich interesów i ważnych dla ciebie umów. Posypią się lukratywne oferty. Możesz nagle stanąć przed perspektywą zmiany pracy lub atrakcyjnego wyjazdu. W weekend twój organizm odreaguje stres związany z wyczekiwaną od dawna zmianą. Sobotę i niedzielę spędzisz z psychiczną ulgą, ale prawdopodobnie i termoforkiem pod kołderką.

Horoskop tygodniowy - Waga

Waga (23 września - 22 października)

Trudno będzie ci kierować swoją energią i panować nad swoimi myślami. Dopóki Słońce nie wejdzie do powietrznego trygonu (20.01) wszystko może być nad wyraz pokomplikowane i niemiłe. Szczególną uwagę musisz zachować w środę 18. stycznia. Ktoś będzie chciał wykorzystać twoją wiedzę, umiejętności lub uprzejmość, aby osiągnąć swój cel, najprawdopodobniej twoim kosztem. Pamiętaj, że nie zawsze musisz być grzeczna i kulturalna. Zmiana klimatu na zdecydowanie bardziej przyjazny dla twojego znaku, rozpocznie się już 20. stycznia, ponieważ Słońce wkroczy do trygonu powietrza i wreszcie poczujesz wsparcie. Po Nowiu Księżyca w znaku Wodnika (21.01) będziesz mieć świetne nastawienie do życia i ludzi, oraz wyborowy humor. Na koniec tygodnia niebo ma dla ciebie rarytas w postaci koniunkcji Wenus i Saturna, który zwiastuje ważne, ale pozytywne spotkania i istotne rozmowy z kimś, kto jest w stanie dużo dla ciebie zrobić.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Tydzień rozpoczniesz w nieprawdopodobnym tempie i pod dużą presją. Możesz przesadzić z ilością twoich pozycji w grafiku. Twoja pewność siebie i poczucie, że ze wszystkim sobie poradzisz będą ci towarzyszyć, ale do czasu, dlatego uwijaj się z najpilniejszymi sprawami. Będziesz budować coś większego. Może to być jakiś zamysł, który jest już prawie zrealizowany i w środę postawisz kropkę nad i. Pójdzie gładko, ponieważ 18. stycznia dojdzie do koniunkcji Słońca i Plutona, która przypieczętuje twoje umowy. W środę Merkury wychodzi z retrogradacji, zatem popołudniu i wieczorem, tego dnia śmiało wszystko podpisuj. Niespodziewane utrudnienia przyniesie Nów Księżyca w znaku Wodnika (21.01) a zaraz po nim spotkanie Wenus i Saturna (22.01). W weekend spodziewaj się sprzeczki z twoimi oponentami.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Jeśli ktoś mówi, że pociągnie cię do odpowiedzialności, lub zmusi do tego, abyś się z czegoś wywiązał, to miej pewność, że nie żartuje. Początek tygodnia będzie się dla ciebie wiązał z wieloma niezbyt przyjemnymi spotkaniami i rozmowami prowadzonymi wręcz w agresywnym tonie. Niestety do 20. stycznia powinieneś być przygotowany na tak zwanych trudnych klientów. No cóż, trzeba to wszystko przetrwać i wysilić się jeszcze trochę, ponieważ widać już aurę bardzo korzystnej zmiany. Po przejściu Słońca do znaku Wodnika (20.01) wykroi się przestrzeń na nieplanowaną wcześniej rozrywkę, a po Nowiu Księżyca (21.01) możesz nawet wyjechać na spontaniczną, błyskawiczną wycieczkę. Bale karnawałowe będą cię wołać, a ty poczujesz się towarzysko spełniony.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

To już ostatnie dni pobytu Słońca w twojej fazie zodiaku. Nasza gwiazda przygotowuje się do przejścia do znaku Wodnika (20.01) więc pojawi się u ciebie lęk, że nie zdążysz ze zrealizowaniem czegoś. Nie możesz oglądać się za siebie i zastanawiać, co by było gdyby. Środa jest kluczowym dniem pod każdym względem. W twoim znaku zodiaku dojdzie do koniunkcji Słońca i Plutona (18.01), co umożliwi ci przeforsowanie nawet pozornie niemożliwej do załatwienia sprawy. W tym samy dniu Merkury, który również przebywa u ciebie w gościnie, kończy z ruchem wstecznym. Masz powody do radości i świętowania jakiegoś sukcesu. Od przejścia Słońca do znaku Wodnika (20.01) ta pozytywna fala zacznie słabnąć. Spotkanie Wenus z twoim patronem czyli Saturnem (22.01) przypieczętuje nieodwołalnie jakieś twoje decyzje.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Już tylko dni zostały do przejścia Słońca do twojego znaku (20.01) i słusznie przeczuwasz, że przed tobą tydzień, który nie pozwoli stać z boku i zachować obojętność. Stoisz na skrzyżowaniu, na którym możesz wybrać praktycznie dowolną drogę w kierunku, który sobie zażyczysz. Bardzo ważny, intensywny Nów Księżyca w twoim znaku zodiaku (21.01) to również początek Nowego Chińskiego Roku i wyraźny impuls do porzucenia zbędnego balastu. Przyszłość woła cię i zachęca do tego, abyś się na nią otworzył. Chociaż trudny początek tygodnia nadwyręży twój układ nerwowy, pamiętaj, że tak się dzieje tuż przed wyczekiwaną zmianą. Koniunkcja Wenus i Saturna w twoim własnym znaku (22.01) to spotkania z karmicznymi osobami, które wyznaczą nowe trendy za którymi podążysz.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Poczujesz, że musisz coś światu zaprezentować, a mianowicie swoją silniejszą, bardziej asertywną stronę i coś oznajmisz otoczeniu. Okaże się, że świetnie ci idzie samodzielne podejmowanie decyzji. Bardzo dobrze, rób wszystko co sobie zamierzyłaś, bo efekt będzie nawet lepszy niż zakładasz. Do 20. stycznia sprzyja ci Słońce w znaku Koziorożca. Doskonałym dniem na pewne ustalenia czy deklaracje będzie środa. Uruchomisz jakieś swoje talenty negocjatorskie i handlowe. Możesz podpisać jakąś umowę lub dokonać korzystnej transakcji typu kupno-sprzedaż. Gorzej w weekend. Pewność siebie zacznie cię opuszczać, a w to miejsce wkradną się niepotrzebne lęki i niepokoje. Nie dawaj się tym wątpliwościom, ale idź za ciosem.

Analiza żywiołów w horoskopie urodzeniowym 

Analiza ilości danego żywiołu w horoskopie urodzeniowym umożliwia poznanie przyszłych, przeszłych i obecnych problemów zdrowotnych danej osoby reprezentowanych przez ogień, ziemię, powietrzę i wodę. Przy rozpatrywaniu mówi się o nadmiarze, wysokim poziomie bądź niedoborze humoru. Jeżeli jest nadmiar bądź wysoki poziom to dany żywioł dominuje w analizowanym horoskopie. Teoria humorów wykorzystywana była do XIX wieku także w początkach psychologii.

Horoskop dzienny na poniedziałek, 16 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na wtorek, 17 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na środę, 18 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na czwartek, 19 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na piątek, 20 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na sobotę, 21 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na niedzielę, 22 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Oksana Zueva/Getty Images

Pozostałe wiadomości