Horoskop tygodniowy: niektórzy będą mieli pod górkę

GettyImages-1304165766
GettyImages-1304165766
Źródło: Moment RF
Sprawdź horoskop tygodniowy od 1 do 7 listopada dla wszystkich znaków zodiaku. To będzie intensywny, pełen przeżyć, mocnych akcentów i niespodziewanych zwrotów akcji tydzień! Trzymajmy się foteli, bo będzie bujało.

Przed Nami bardzo ważny tydzień i to nie tylko ze względu na to, że właśnie rozpoczyna się nowy miesiąc. Już we wtorek 2.11 Merkury utworzy kwadraturę z Plutonem co sprawi, że na światło dzienne wypłyną jakieś niesamowite informacje. Media będą huczeć od plotek i gorących niusów. W ciągu najbliższych dni doświadczymy również pełnego mocy, ale konfrontującego Nas z lękami Nowiu Księżyca w znaku Skorpiona. To wydarzenie będzie mieć miejsce w czwartek 4.11. Dodatkowo dwie planety zmienią znaki. I to w tym samym dniu! W piątek 5.11 Słońce utworzy opozycję z planetą rebelii i wywrotowych scenariuszy czyli Uranem. Dodatkowo Wenus opuści znak Strzelca i przejdzie do znaku Koziorożca, natomiast Merkury przeniesie się ze znaku Wagi do fazy Skorpiona.

Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku, 1-7 listopada 2021

Horoskop tygodniowy - Baran

Na początku tygodnia poprawi Ci się humor. Ustąpią bóle głowy i złe nastroje. Ciesz się chwilą swobody, załatwiaj interesy, rób zakupy, ponieważ Nów Księżyca w znaku Skorpiona (4.11) ponownie narazi Cię na zmęczenie oraz zwiększy podatność na infekcje. Wenus w kwadraturze do Twojego znaku od 5.11 znacznie ochłodzi atmosferę w związku. Twoje relacje z innymi staną się bardziej oficjalne. W pracy też pod górkę. Ktoś zrobi burzę, dlatego powinieneś wyostrzyć uwagę, szczególnie w środę i czwartek. Możesz również dostać propozycję od konkurencji, co będzie wiązało się z Twoimi wieloma wątpliwościami. Barany uczące się mogą wywołać w tym tygodniu konflikt w szkole.,

Horoskop tygodniowy - Byk

Tydzień rozpocznie się dla Ciebie od ogólnego wyczerpania i poczucia zmęczenia. Będziesz mieć wszystkiego dosyć i zapragniesz uciec gdzieś na koniec Układu Słonecznego od swoich obowiązków i ludzi wokół Ciebie. Jednak te złe dni szybko się skończą i do Twojego świata zagoszczą wesołe promyki. Już po Nowiu Księżyca w opozycyjnym znaku Skorpiona (4.11) poczujesz się lepiej. Coś się wyjaśni, coś się oczyści, zrozumiesz gdzie popełniłeś błąd. Od momentu wkroczenia Wenus do przyjaznego Ci znaku Koziorożca (5.11) nabierzesz apetytu na życie i randkowanie. Ponownie masz zielone światło do poznawania nowych, atrakcyjnych osób, zaczniesz wyglądać kwitnąco!

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Poniedziałek będzie fantastyczny za sprawą trygonu Jowisza i Merkurego. Jednak Twój patron sprawi Ci przykrą niespodziankę już kolejnego dnia. Kwadratura pomiędzy Merkurym a Plutonem (2.11) przyniesie jakieś gigantyczne nieporozumienie, które na moment postawi Cię w złym świetle, ale z którego się wykaraskasz. Nów w Skorpionie zmęczy Cię (4.11) i skomplikuje Twoje sprawy urzędowe. Na szczęście pod koniec tygodnia pojawi się możliwość relaksu i rozrywki w gronie cudownych osób.

Horoskop tygodniowy - Rak

Przed Tobą tydzień wewnętrznych poszukiwań i ważnych pytań, które będziesz zadawał sam sobie. Nów Księżyca w pokrewnym Ci znaku Skorpiona zacznie sprzyjać wkraczaniu na nową ścieżkę, przełamaniu rutyny i szukaniu przez Ciebie całkiem odmiennych rozwiązań niż do tej pory. Dzięki Słońcu, Marsowi i Merkuremu w wodnym trygonie poczujesz się silniejszy niż do tej pory. Będzie Ci łatwiej funkcjonować, a efekty Twojej pracy będą długotrwałe i korzystne. Poczujesz się silniejszy również fizycznie. Od 5.11 Wenus w opozycyjnym znaku Koziorożca sprowadzi Twoje partnerstwo na poważniejsze tory. Zaczniesz się zastanawiać nad tym, w którą stronę zmierzacie.

Horoskop tygodniowy - Lew

Kiedy Słońce, Księżyc, Mars i Merkury znajdują się w kwadraturze do Twojego znaku, bez dwóch zdań trzeba uważać! To będzie bardzo trudny tydzień, w którym czekają na Ciebie ważne, ale trudne decyzje i znaczące wydarzenia. Musisz liczyć się z tym, że pojawią się partnerskie niepokoje. W pracy sytuacja również się zdestabilizuje i będzie wymagać Twojej szybkiej interwencji. Ciężko znaleźć zmianę tendencji na bardziej optymistyczną. Chyba będziesz musiał poczekać kilka do kilkunastu dni na to, że niebo się dla Ciebie rozchmurzy. Czasami tak po prostu jest. Uważaj na opozycję Słońca i Urana (5.11), w tym dniu czekają Cię jakieś niesamowite wiadomości.

Horoskop tygodniowy - Panna

Nie powinnaś mieć powodów do narzekań. Nareszcie powiał lepszy wiatr i możesz liczyć na to, że odgryziesz się tym, którzy dokuczali Ci ostatnimi tygodniami. Teraz to Ty rozdajesz karty. Sprzyja Ci zarówno Nów w Skorpionie, jak i pozycja Słońca i Wenus, która od 5.11 odejmie Ci lat, obsypie honorami i prezentami. Wokół Ciebie prawie same korzystne okazje i przyjemności. W poniedziałek czeka na Ciebie fantastyczna wiadomość, która zapowie ciąg dalszy zwiedzania i wyjazdów. Uważaj jedynie we wtorek 2.11. W tym dniu kwadratura Twojego patrona Merkurego i transformującego Plutona sprawi, że fałszywy przyjaciel narazi Cię na koszty finansowe bądź emocjonalne. Na szczęście to już ostatni raz, ponieważ po Nowiu (5.11) odetniesz sporo kontaktów.

Horoskop tygodniowy - Waga

Nie będzie to lekki tydzień, chociaż zacznie się jeszcze dość sympatycznie. To uśpi Twoją czujność, co zaowocuje nieprzyjemnościami, które sama na siebie ściągniesz już we wtorek. Z powodu dezinformacji możliwa jakaś głośna wymiana zdań. Później zaczniesz mieć jakieś wyrzuty i robić sobie wymówki. Nów w znaku Skorpiona przyniesie Ci poczucie wewnętrznego smutku. Dopiero pod koniec tygodnia pozwolisz sobie na powrót radości życia, w czym wybitnie pomogą Ci zakupy. W kwestiach zdrowotnych może szwankować układ moczowy. Na szczęście Wenus w znaku Koziorożca doceni Ci,ę w pracy i pomoże zarobić jakieś dodatkowe pieniądze, bądź uzyskać podwyżkę.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Nareszcie nadchodzi Twój czas! Po poczuciu rozgoryczenia, które miałeś w październiku nadchodzą dni sukcesów i triumfu. Mars, Słońce, Nów Księżyca i Merkury w Twoim znaku czynią Cię przeciwnikiem nie do zdarcia. Pokażesz innym na co Cię stać, zaznaczysz swoją pozycję i terytorium. Osiągniesz stan wewnętrznej stabilizacji, rozprawisz się z problemami z przeszłości. Nów Księżyca w Twoim własnym znaku (4.11) to wyjątkowy czas dany Ci od Kosmosu, abyś odzyskał swoją moc. Uważaj jednak 2.11. kwadratura Merkurego i Twojego patrona – Plutona będzie powodować, że ktoś nie mogąc pogodzić się Twoją wyższością wykopie pod Tobą dołek, bądź zacznie próbować podrzucić Ci przysłowiową świnkę.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Układ planet nie wpłynie na Ciebie pozytywnie. Twoje obowiązki rodzinne, zawodowe i partnerskie zaczną Ci ciążyć i przestaną sprawiać przyjemność. Poczujesz, że chcesz czegoś zupełnie nowego, że jesteś znudzony tym co mas na co dzień. Zrobi się dość dziwnie jeśli chodzi o Twoją relację partnerską. Niny wszystko ok, ale coś Ci nie pasuje. Wenus opuszcza Twój znak zodiaku (5.11) i przejdzie do sąsiedniego Koziorożca, co wywoła u Ciebie jakieś poczucie krzywdy i niespełnienia. To będzie tydzień, w którym będziesz nosił nos na kwintę i niewiele spraw Cię ucieszy. Na szczęście w większości to tylko Twoje wymysły, bo nie masz realnych powodów do obaw.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Wenus wkroczy do Twojego znaku i położy nacisk na Twoje potrzeby emocjonalne. Z każdym dniem, aż do Nowiu Księżyca w Skorpionie (4.11) zaczniesz odczuwać, że czegoś Ci w życiu brakuje i człowiek nie żyje samą pracą. Zaczniesz szukać bliskości, staniesz się łagodniejszy, poświęcisz więcej czasu najbliższym. Humor będzie Ci dopisywał, jak również możesz liczyć na lepsze zdrowie. Za sprawą pewnej interesującej osoby, która pojawi się w Twoim otoczeniu, serce będzie łopotać Ci mocniej. Z finansami również doskonale. To mogą być bardzo owocne dni, uważaj jednak 2.11. Kwadratura Merkurego i przebywającego w Twoim znaku Plutona przywoła jakieś problemy z dojazdami i transportem.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

W tym tygodniu czeka Cię jakiś ciężki labirynt do pokonania. Planety ustawiły się przed Tobą w istny tor przeszkód. Twoje projekty utkwią w martwym punkcie, ktoś ewidentnie będzie Cię blokować. Odnowią się jakieś stare problemy i złe emocje z przeszłości. Możesz mieć poczucie, że przerabiasz pewną sytuację po raz kolejny. To wszystko zaczniesz odczuwać już od pierwszych dni nowego tygodnia, ale apogeum Twoich złości przyjdzie w Nów Księżyca (4.11), który odbywa się w kwadraturze do Twojego znaku. W pracy możesz się z kimś ostro pokłócić. Pamiętaj, że te wymagające aspekty nie będą trwały wiecznie i po rozwiązaniu tych przeciwności czekać Cię będzie zdecydowanie lepszy okres.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Dzięki przejściu kilku planet do wodnego trygonu staniesz się żwawsza, bardziej chętna do działania i pełna optymizmu. Nów Księżyca w znaku Skorpiona (4.11) oczyści Cię i zakończy jakieś niedomówienia, pretensje i ciche dni. Wenus w sprzyjającym Ci znaku Koziorożca wyśle Cię na jakieś bardzo satysfakcjonujące partnersko spotkania. Planowane podróże powiodą się, projekty w pracy zakończysz z sukcesem, obiecane pieniądze wpłyną na konto, a zdrowie będzie bardziej dopisywać, czegoż chcieć więcej? Na nudę nie możesz narzekać.

Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Źródło: Dzień Dobry TVN Online

Dziady w kulturze staropolskiej i słowiańskiej

Dziady to nazwa na zbiór obrzędów, zwyczajów i rytuałów, które poświęcone były obcowaniu żywych z umarłymi. W tym czasie zmarli powracali niejako do swojego życia, a żywi starali się pozyskać ich przychylność. Zmarli uważani byli bowiem za opiekunów płodności i urodzaju. Święta te nazywane były również pominkami, przewodami, zaduszkami czy radecznicą. Co ciekawe, dziady obchodzono w kulturze słowiańskiej dwa razy do roku - w maju i z 31 października na 1 listopada. W tym dniu pojono i karmiono dusze zmarłych poprzez ucztowanie w domach i na grobach. Aby przeznaczyć część pokarmu zmarłym, należało ulać i odrzucić część posiłków na ziemię lub na grób. W dniu dziadów rozpalano również ogniska, które miały ogrzać przychodzących zmarłych oraz oświetlić im drogę - zwyczaj ten pozostał w formie stawiania zniczy na cmentarzach.

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Surasak Suwanmake/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości