Horoskop

Po czym poznać dobry horoskop? Merkurja ostrzega: "Znam przypadki, że horoskop wymyśla ten, kto się spóźnił do redakcji"

Horoskop

Aktualizacja:

Anna Grzywaczewska-Ciuciura, czyli znana widzom Dzień Dobry TVN astrolog Merkurja, opracowuje dzienne horoskopy dla naszych czytelników. Pierwszy z nich ukaże się już w sobotę 22 maja. W rozmowie z Adamem Barabaszem zdradziła, jak należy traktować horoskopy i... kto powinien ich unikać.

Dlaczego wierzymy w horoskopy?

Horoskop dzienny to nowość w serwisie Dzień Dobry TVN. Za profesjonalnie przygotowane przepowiednie jest odpowiedzialna astrolog Merkurja, która zgodziła się nam wyjawić kilka tajemnic związanych z horoskopami. Jak przyznaje, ludzie od wieków szukali odpowiedzi na pytanie, co przyniesie przyszłość, ponieważ chcą się przygotować i oswoić niepewne.

Czy horoskopy się sprawdzają? To pytanie zadanie sobie chyba każdy, kto choć raz spojrzał do rubryki opatrzonej dwunastoma znakami zodiaku. Astrolog radzi, żeby traktować je jak prognozy. Jest to niezwykle istotne, gdy przepowiadane są złe rzeczy.

- Ja zawsze traktuję horoskopy jako zapowiedź meteorologiczną - mówi Merkurja. - Mamy zapowiedź, że będzie burza. Czy to oznacza, że coś nam się podczas niej stanie? Nie. Możemy wziąć ze sobą parasol, nie wychodzić z domu, zaplanować inaczej podróż. To nie jest wyrok, to jest wskazówka i ułatwienie. Nie chcę mówić, że to jest zły horoskop, ale na pewno nieodpowiedzialny, który mówi, że wydarzy się coś złego i nie ma od tego ucieczki - zaznacza.

Kiedy najczęściej czytamy horoskopy? Z ponad dwudziestoletniego doświadczenia Merkurji wynika, że spoglądamy w gwiazdy, gdy znajdujemy się na życiowym zakręcie. Taka forma asekuracji - jej zdaniem - może przynieść wymierne korzyści.

- Są to momenty, które wymagają od nas wzięcia większej odpowiedzialności i chcemy być pewni, że się nie pomylimy - wyjaśnia astrolog. - Założenie firmy, data ślubu, data przeprowadzki, duże zakupy jak na przykład kredyt hipoteczny. Dzięki pomocy horoskopu możemy uniknąć trudnych sytuacji, jak np. retrogradacje planet, retrogradację Merkurego, kiedy bywa, że ważna umowa jest stworzona z błędami, które należy potem poprawiać.

Kto pisze horoskopy? Jak powstają?

Merkurja podkreśla, że prawidłowo napisany horoskop jest w stanie napisać wyłącznie profesjonalny astrolog, który zgłębił tajniki starożytnej wiedzy. Zaznacza przy tym, że wszyscy rzetelni przedstawiciele jej fachu powinni być na bieżąco z najnowszymi odkryciami astrofizyki.

- Dobrze przygotowany horoskop będzie się odnosił do wydarzeń obserwowanych na niebie - wyjaśnia Merkurja. - Znam przypadki, że horoskop pisze ten, kto się spóźnił do redakcji, albo pisze go ktoś za karę - mówi ze śmiechem. - Na przykład mamy koniunkcję Marsa i Wenus, mamy Słońce w zerowym stopniu Barana, mamy równonoc wiosenną. Ten horoskop odnosi się do rzeczywistych wydarzeń: do nowiu, pełni, koniunkcji, do tego, co się dzieje na niebie - wylicza.

Co daje horoskop? Kiedy należy po niego sięgać?

Wiara w horoskopy - jak wyjawia Merkurja - jest domeną kobiet.

- Z mojego doświadczenia wynika, że kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość - zdradza astrolog. - Wynika to z ich wspaniałej natury, intuicji, wrażliwości i większego skupienia na tej niewidzialnej sferze życia.

Merkurja ujawnia, że coraz częściej zwracają się do niej panowie. Podkreśla, że są to osoby świetnie wykształcone i piastujące wysokie stanowiska. - Obiegowa opinia jest taka, że po horoskopy sięga ciemnota i zabobon. Jest to błąd - zaznacza. - Jest coraz więcej mężczyzn. Lekarzy, prawników, prezesów, osób, które mają do podjęcia odpowiedzialne decyzje, które zmieniają życie innych - podsumowuje.

Zobacz też:

Stewardesy - perfekcyjny uśmiech i smutna prawda. "Po locie pilot dwuznacznie sapał mi do słuchawki"

Aleksandra Domańska widzi zmianę w postawie Polek wobec oczekiwań społeczeństwa. "Kobiety się budzą"

Olga Kalicka wyznała nam, że podcina włosy w pełnię księżyca. "Zrobiłam to trzeci raz"

Zobacz wideo: Astrolog Merkurja zdradza, kto częściej czyta horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości