Gwiazdy

Zofia Zborowska-Wrona powiedziała o tym, co zrobił jej lekarz, kiedy urodziła córkę. "To był hardcore"

Gwiazdy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
ofeminin.pl

Zofia Zborowska-Wrona jest uwielbiana przez kobiety za swoje bezpretensjonalne wypowiedzi dotyczące macierzyństwa. Jeden z ostatnich wywiadów aktorki nie powinien więc zawieźć jej fanek, ponieważ w charakterystycznym dla siebie stylu opowiedziała o tym, co ją zaskoczyło tuż po porodzie. Co to jest "szew dla męża"?

Zofia Zborowska-Wrona wspomina poród

Zofia Zborowska-Wrona nie boi się poruszać trudnych tematów, czasami nawet nie przebierając w słowach. Udowodniła to także w podcaście Tak mamy! serwisu ofeminin.pl. Podczas rozmowy opowiedziała m.in. o poronieniu, wymagającej ciąży, swoim pierwszym razie, wychowywaniu córki i samoakceptacji. Wspomniała także o tym, co ją zaskoczyło tuż po urodzeniu dziecka.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

- Sam poród wspominam w porządku, chociaż był ciężki. Bo mimo że wszystko poszło sprawnie, to Nadzia urodziła się z wrodzonym zapaleniem płuc i po 20 minutach nam ją zabrali. Spędziła dwa dni na neonatologii, gdzie jeździłam na wózku, by ją karmić i z nią kangurować. To są, wiadomo, hardcorowe sytuacje. Działałam wtedy na autopilocie, na jakiejś turbo adrenalinie. Z bólu nie byłam w stanie ani leżeć, ani siedzieć. Te sześć dni w szpitalu były naprawdę ciężkie. A powrót do domu… Powiedzmy, że w końcu zrozumiałam, o co chodzi w tej całej ochronie krocza - powiedziała aktorka.

"Szew dla męża" - co to jest

Kolejną rzeczą, która ją zaskoczyła to szycie krocza po porodzie i wykonanie tzw. "szwu dla męża". - Nadzia była bardzo dużym dzieckiem, więc podobno trzeba było mnie naciąć. A jak się nacina, to potem trzeba zszyć. Byłam 5 tygodni na proszkach przeciwbólowych i to był hardcore. Uważam, że zostałam bardzo, bardzo mocno zszyta, niestety nie przez moją położną, tylko przez doktora, który akurat wtedy przyszedł. Gdzieś w głębi duszy liczę, że on tego nie zrobił specjalnie, że nie miał takiej intencji. No ale wyszło jak wyszło - stwierdziła.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zbyt ciasne zszycie krocza może spowodować w przyszłości ogromny ból podczas współżycia.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło: ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości