Gwiazdy

Zespół Martin Lange wydał utwór "Dawniej". "Nie doceniamy nadmiaru wszystkiego, co posiadamy"

Gwiazdy

Autor:
Jola
Marat
Źródło:
Universal Music Polska
Zespół Martin Lange

Michał Lange i Marcin Makowiec tworzą muzyczny duet Martin Lange. Artyści wydali swój kolejny utwór. Do piosenki "Dawniej" nagrali także teledysk, który jest wyrazem sentymentalnej podróży do przeszłości. Gdzie realizowali zdjęcia?

Martin Lange - o czym jest piosenka "Dawniej"?

Kolejny utwór zespołu Martin Lange zwiastuje, że niebawem ukaże się także jego płyta. Co artyści chcą przekazać swoim odbiorcom słowami utworu "Dawniej"?

- "Dawniej" to dobre wspomnienie, często podkoloryzowane i koniecznie lepsze od „tu i teraz” – mówi Michał Lange, autor tekstu piosenki. - Dla niektórych to dzieciństwo, dla innych pierwsze lata studiów, a dla mnie to po prostu nieskrępowany śmiech, szaleństwa bez kalkulacji i pierwsza, namiętna miłość.

- Ja bardzo lubię wracać do miejsc z mojego dzieciństwa – dodaje Marcin Makowiec. – Czasem chciałbym, by było jak dawniej, choć doskonale wiem, że często idealizujemy przeszłość.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Do piosenki "Dawniej" powstał klip. Został on nakręcony w muzeum PRL-u, a całość z przymrużeniem oka interpretuje tęsknotę za tym, co było.

- Każdy ma swoje "Dawniej". To taki nasz osobisty mit, do którego lubimy się odwoływać. Chociaż nie zawsze jest on zgodny z prawdą, to może on dawać nam powód, by zmieniać teraźniejszość na lepszą - napisali na swoim instagramowym profilu.

Martin Lange wraca do przeszłości w utworze "Dawniej"

Członkowie zespołu zgodnie przyznają, że nowa piosenka i klip są sentymentalną podróżą do przeszłości, czasów dzieciństwa. Utwór jest pewnego rodzaju tęsknotą za tym, co było, ale też wyrazem zrozumienia teraźniejszości.

- Ta piosenka, jak i klip, to sentymentalna podróż, tęsknota za beztroską, wolniejszym życiem, kiedy cieszyliśmy się z byle czego. Teraz nie doceniamy nadmiaru wszystkiego, co posiadamy. Z drugiej strony - to próba pogodzenia się z przeszłością, odpuszczenia sobie i refleksja nad tym, kim się staliśmy dorastając - tłumaczą.

Zobacz także:

Autor:Jola Marat

Źródło: Universal Music Polska

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości