Kultowy zespół z rockową duszą. Jary Oddział Zamknięty powraca z nową płytą i singlem "Facet"

Dzień Dobry TVN
Zespół Jary Oddział Zamknięty to grupa pięciu muzyków, którzy od lat z pasją tworzą muzykę w rockowym klimacie. Kultowe utwory formacji przypały do gustu kilku pokoleniom oddanych fanów i wszystko wskazuje na to, że praca nad nową płytą przyniesie artystom jeszcze większą popularność. Na czym polega ich fenomen?

Ponadczasowe utwory zespołu Oddział Zamknięty

Jary Oddział Zamknięty to zespół stworzony na przełomie 2013 i 2014 roku przez Krzysztofa Jaryczewskiego . Na początku lat 80. XX wieku wokalista prowadził cieszącą się niezwykłą popularnością formację Oddział Zamknięty. Teraz postanowił wrócić do tamtego okresu, wykorzystując kultowe utwory grupy, ale i komponując zupełnie nowe kawałki. Rozpoznawalne hity, takie jak "Andzia", "Party" czy "Ten wasz świat" , na stałe zapisały się w sercach miłośników muzyki rockowej i do dziś rozbrzmiewają w wielu domach czy na klubowych parkietach.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, nie myślałem o tym w takich kategoriach, że stworzyłem coś ponadczasowego. W życiu napisałem kilkaset piosenek. Traktuję je wszystkie tak samo, jak swoje "dzieci", ale losy niektórych z nich rzeczywiście dziwnie się potoczyły. Na przykład ballada "Obudź się" - w życiu bym nie przypuszczał, że to będzie przebój. Napisałem to jeszcze w czasach licealnych i ten utwór bardziej kojarzył mi się z harcerskim, ogniskowym graniem

- mówił w studiu Dzień Dobry TVN Krzysztof "Jary" Jaryczewski, wokalista, a zarazem autor muzyki i tekstów piosenek. Artysta przyznał, że wiele osób zarzucało mu, że jego twórczość jest infantylna. Tymczasem okazało się, że napisane przez niego utwory stały się hitami, obok których trudno jest przejść obojętnie.

Nowy skład i nowa płyta

W skład zespołu Jary Oddział Zamknięty wchodzą utalentowani muzycy. Obok lidera, Krzysztofa Jaryczewskiego, trzon zespołu stanowią Zbyszek Bieniak, Andrzej Potęga i grający na perkusji Michał Biernacki. Młody artysta zasilił szeregi formacji jakiś czas temu i otwarcie przyznaje, że praca z legendami rocka to dla niego ważne wyróżnienie, ale też próba umiejętności. Na stałe współpracują z zespołem także gitarzyści Krzysztof Zawadka i Nick Swat.

To było wielkie wyzwanie wejść w buty poprzednich perkusistów i oddać honor charakterystycznym partiom, które grali. To wielki zaszczyt, ale przede wszystkim frajda, grać z takimi kolegami i takimi muzykami

- wyznał Michał Biernacki. Jego praca szybko została doceniona, a niepowtarzalny styl nowego perkusisty będzie można podziwiać, słuchając najnowszego krążka formacji, zatytułowanego "Lilaróż". Na liście utworów znalazł się między innymi "Facet", czyli nowy singiel, który grupa Jary Oddział Zamknięty zaprezentowała na scenie w studiu Dzień Dobry TVN. Premiera płyty planowana jest na 15 września 2021 roku.

Jary Oddział Zamknięty w piosence „Facet”. Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Brzezińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy