Wioleta Fiuk – co słychać u zwyciężczyni trzeciej edycji programu "You Can Dance"?

Wiola Fiuk
Wiola Fiuk
Wioleta Fiuk w You Can Dance zachwycała stylem i charakterem, a determinacja i ciężka praca poprowadziły ją do zwycięstwa. Czym teraz zajmuje się zwyciężczyni 3. edycji programu?

Wioleta Fiuk – co robi po "You Can Dance"?

Od pierwszej edycji polskiej wersji "You Can Dance" minęło 14 lat. Każda edycja programu okazywała się być wielkim sukcesem i szansą dla wielu uzdolnionych tancerek i tancerzy. Nie tylko uczyli się nowych tanecznych stylów, ale także pracowali pod okiem najlepszych choreografów, żeby potem móc stać się jednymi z nich. Tak było w przypadku Wiolety Fiuk, która w 2008 roku zwyciężyła w trzeciej edycji programu. Tancerka miała wówczas 22 lata. Co słychać u niej teraz?

Wioleta szczególnie związana jest z Trójmiastem. To tam ukończyła studia na kierunku Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Tancerka szkoliła się także na Broadway Dance Centre University NY. Taniec wciąż jest wielką częścią jej życia. Wioleta tańczyła i tańczy w wielu teatrach. Między innymi w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, czy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Oprócz tego występuje w teledyskach i jest choreografką w wielu tanecznych projektach.

Wioleta Fiuk – "Dzikistyl Company"

Wioleta Fiuk swoją szansę po zwycięstwie w programie "You Can Dance" wykorzystała w pełni. Nie tylko tańczy w różnych teatrach, ale założyła swój. "Dzikistyl Company", bo o nim mowa, to teatr, który powstał w 2010 roku w Gdańsku. Wioleta Fiuk założyła go wspólnie z Patrykiem Gackim.

Teatr Dzikistyl Company poszukuje równowagi między tańcem fizycznym, a ruchem codziennym, między odrębnymi technikami tanecznymi oraz kontekstów, w których te połączenia zafunkcjonują. Interesuje nas ruch jako świadoma kompozycja. To twórczość kompilacyjna, łącząca różne elementy i treści z różnych stylów tańca (balet, taniec współczesny, breaking) i kierunków artystycznych. Tworzymy w obszarach teatru tańca, teatru dramatycznego, musicalu oraz tańca rozrywkowego

- czytamy na stronie projektu.

Bitwa "You can dance" kontra "Taniec z gwiazdami". Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

16 lat od premiery "Tańca z Gwiazdami" - Adam Sztaba opublikował wyjątkowe nagranie: "Pierwsze dźwięki mej Orkiestry"

Jana i Lenkę Klimentów połączyła miłość do tańca. "Poznałem ją, gdy miała 10 lat"

Przez pandemię polscy tancerze nie wystąpili w "America's Got Talent". Czy wszystko już stracone?

Autor: Anna Korytowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości