Wielka premiera "Don Juana" w Teatrze Polskim. "Wieczyście aktualny"

Autor:
Daria
Pacańska
Wielka premiera „Don Juana”

Pod koniec stycznia Teatr Polski będzie obchodził 109. rocznicę istnienia. Z tej okazji zostanie wystawiona sztuka "Don Juan". W Dzień Dobry TVN pojawili się: dyrektor teatru, Andrzej Seweryn i aktor, Krzysztof Kwiatkowski, który wciela się w tytułowego bohatera spektaklu.

"Don Juan" w Teatrze Polskim

Premiera sztuki odbędzie się 29 stycznia br. Zostanie wystawiona w 109. rocznicę istnienia Teatru Polskiego. Spektakl ma także uczcić 400. rocznicę urodzin Moliera. - Wybraliśmy "Don Juana", dlatego, że jest wieczyście aktualny. Wyobrażacie sobie Państwo, co dzieje się obecnie w teatrach we Francji. Chcieliśmy również wziąć w tym udział - powiedział Andrzej Seweryn.

Trudne historie

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobietDzień Dobry TVN
wideo 2/3

"Don Juan" to nie tylko opowieść o człowieku, który uwodzi kobiety, to także moralitet. - Ja to formułuję w ten sposób, myślę, że Mickiewicz dobrze znał tę literaturę, po to, żeby napisać tę wielką improwizację w trzeciej części "Dziadów" - podkreślił Seweryn.

"Don Juan" współcześnie

Krzysztof Kwiatkowski przyznał, że wraz z reżyserem Piotrem Kurzawą zastanawiali się jakim mężczyzną współcześnie byłby Don Juan. Tak, aby ta postać była trochę bliżej młodych ludzi.

- Stwierdziliśmy, że mógłby to być taki mężczyzna, który ma założone konto na Tinderze i (...) dosłownie wybiera sobie od lewej do prawej - powiedział aktor.

Więcej o sztuce dowiedzie się z rozmowy w naszym studio.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości