Gwiazdy

Tosteer na scenie Dzień Dobry TVN. Utwór "Podpalam świat" upamiętnia obrońców wartości

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Tosteer w piosence „Podpalam świat”
Tosteer w piosence „Podpalam świat” Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Zespół Tosteer wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN z piosenką "Podpalam świat". Utwór jest m.in. upamiętnieniem aktów samospalenia dokonanych przez Ryszarda Siwca i Piotra Szczęsnego oraz innych osób, które zdecydowały się na tak dramatyczny protest w imię własnych wartości.

Tosteer - "Podpalam Świat"

Tosteer pojawił się na rynku muzycznym w 2003 roku. Właśnie wtedy powstała pierwsza płyta "Teststerone", która zdobyła nominację do Fryderyków w kategorii "Album Rockowy", a zespół w kategorii "Nowa Twarz". Muzycy występowali przed koncertami artystów takich jak "Placebo" czy Dave Gahan.

W 2010 roku członkowie zespołu postanowili zawiesić swoją działalność, jednak po 10 latach rozłąki znów powrócili z nowym materiałem. Tym razem na scenie zobaczymy muzyczne trio - wokalistę Bartka Grzanka, gitarzystę Łukasza Kapuścińskiego i bębniarza Pawła Stępnia.

Tosteer na scenie Dzień Dobry TVN

Zapowiedzią tworzonej płyty jest piosenka "Podpalam świat". Utwór inspirowany był dramatycznymi wydarzeniami z 1968 i 2017 roku, czyli aktami samospalenia dokonanymi przez Ryszarda Siwca oraz Piotra Szczęsnego. Singiel upamiętnia osoby, które zdecydowały się w ten sposób zaprotestować w imię własnych wartości i przekonań.

Muzycy wykonali ten utwór na naszej scenie Dzień Dobry TVN. Zobacz występ zespołu w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości