Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych. Wiemy, na co przeznaczył nagrodę

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mamy nowego milionera
Mamy nowego milionera
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Milion na marzenia
Milion na marzenia
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Widzowie teleturnieju "Milionerzy" z niecierpliwością czekali na ten moment. Po raz piąty w historii polskiej edycji show padła główna wygrana. Milioner Tomasz Orzechowski w Dzień Dobry TVN zdradził, na co wydał pieniądze.

Zwyciężył w "Milionerach"

Zmagania Tomasza Orzechowskiego w "Milionerach" widzowie śledzili aż przez trzy odcinki. Gracz był świetnie przygotowany merytorycznie, mógł też liczyć na wsparcie swojej koleżanki, do której zadzwonił w ramach koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Jako jeden z nielicznych uczestników show miał okazję usłyszeć pytanie warte milion złotych. Brzmiało następująco: "Kto w połowie XIX w. skomponował słynną 'Modlitwę dziewicy', utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?".

Co zaskakujące, Tomek nie musiał głowić się nad odpowiedzią. Bez wahania zaznaczył wariant D. Tekla Bądarzewska z Mławy. W ten oto sposób wygrał główną nagrodę w "Milionerach". Skąd Orzechowski wiedział, która z czterech opcji jest poprawna? - Na szczęście kiedyś przeczytałem o tym w jakimś czasopiśmie i to mi się przydało. Fajnie jest łapać różne tematy - przyznał milioner w Dzień Dobry TVN.

Tomek wyznał, że zgłosił się do teleturnieju, by sprawdzić swoją wiedzę. Nagroda nie były priorytetem. - Idąc do tego programu nie chciałem pieniędzy, tylko bardziej chciałem przejść tę grę. Założyłem sobie taką taktykę, że nawet jak nie będę wiedział czegoś, a będę podejrzewał jakąś odpowiedź, to muszę ją zaznaczyć. Żeby wygrać milion, trzeba jakąś odpowiedź zaznaczyć - stwierdził.

Tomasz Orzechowski wygrał milion

Tomek jest weteranem teleturniejów. Wielokrotnie brał udział w telewizyjnych grach i również osiągał sukcesy. Hubert Urbański jest pod wrażeniem jego wiedzy i umiejętności.

- W jego przypadku było tak, że czuło się, że on przyszedł, żeby pograć, a nie żeby zarobić na lodówkę. To jest taka cecha bardzo pożądana u zawodników i ona procentuje. Czasami to się kończy spektakularną katastrofą, ale jaką piękną katastrofą. Mam tu na myśli tych, którzy grają wysoko, ostro, mają ćwierć miliona, pół miliona, atakują i spadają - podkreślił Urbański.

Na co Tomek przeznaczył swoją nagrodę? - Już połowę wydałem. Kupiłem piękne mieszkanie w Szczecinie, na 10. piętrze z widokiem na miasto. Nigdy tam nie byłem, a tam kupiłem mieszkanie - zdradził Orzechowski. - Często rzucam wszystko, żeby zacząć coś od nowa. Nie boję się ryzykować - dodał milioner.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości