Tola Szlagowska wróciła z nową płytą. Dlaczego zniknęła? "Kompletnie nie zależało mi na tym, żeby być sławną"

Tola Szlagowska pojawiła się na polskim rynku muzycznym w 2005 roku. Wówczas zdobywała popularność jako jedna z wokalistek zespołu Blog 27. Teraz, po 10-letniej przerwie, wróciła w wielkim stylu z płytą "Subtitles". W Dzień Dobry TVN opowiedziała o powodach swojego zniknięcia i życiowych perypetiach.

Przerwa muzyczna Toli Szlagowskiej

Tola Szlagowska i Alicja Boratyn w 2005 roku stworzyły zespół Blog 27, który podbił serca fanów i odniósł spory sukces. Choć dziewczyny miały wtedy po 12 i 13 lat, jeździły w trasy koncertowe i cieszyły się sporą popularnością. Tola później pojawiła się także w serialu TVN, "39 i pół", a potem... zniknęła. Co wówczas robiła?
- W momencie, kiedy wyszła druga płyta Bloga 27, tuż po pierwszym sezonie serialu, wyjechałam do Los Angeles do szkoły muzycznej. (...) Ja w ogóle wtedy nie odczuwałam, że to jest jakiś sukces. Chciałam dalej robić rzeczy, dalej poznawać środowisko muzyczne - też w Los Angeles - i dlatego wyjechałam. Jakby kompletnie chyba nie zależało mi na tym, żeby po prostu być sławną i nagrywać kolejne płyty Bloga 27 - wyznała Tola Szlagowska w Dzień Dobry TVN.
W Los Angeles uczęszczała do publicznej szkoły muzycznej Hamilton High School, a potem poszła na studia. Utrzymywała się wówczas pracując jako niania oraz stylistka. Równocześnie borykała się z wieloma ciężkimi sytuacjami rodzinnymi.
- Pewne rzeczy się po prostu przewartościowały i moje spojrzenie na życie bardzo się zmieniło . Z takiej beztroskiej dziewczynki, dla której wszystko było możliwe, z tej takiej zbuntowanej nastolatki, stałam się osobą, która ma wiele pytań w sobie. Raczej jestem mniej pewna siebie i taka "hej do przodu", przez to, jak życie mnie potraktowało - powiedziała wokalistka.

Nowa płyta Toli Szlagowskiej

Przez to, że Tola Szlagowska dorastała w Stanach Zjednoczonych, z ciekawością chłonęła tamtejsze środowisko. Naturalne stało się dla niej życie w klimacie zero waste, a ekologia, przyszłość naszej planety, wegetarianizm oraz recycling to tematy, które stały jej się bliskie w Kalifornii. Tam chodziła na demonstracje i zaczęła się zastanawiać, jak żyje i co będzie potem.
- Staram się podejmować takie decyzje, które będą miały jak najlepszy wpływ na środowisko, ale też na ludzi. Dla mnie traktowanie ludzi w sposób etyczny jest mega ważne - mówiła piosenkarka w naszym programie.
Teraz 27-latka powróciła z nową płytą pt. "Subtitles" wyprodukowaną w ekologiczny sposób - ma okładkę z papieru z recyclingu, a zapakowana jest w folię biodregradowalną. Album ten powstawał przez 10 lat, a poszczególne piosenki pochodzą z różnych etapów jej życia . Sama Tola stwierdziła, że to taki "emocjonalny pamiętnik".

Tola Szlagowska na scenie Dzień Dobry TVN z utworem "Recycled/Fragile" z płyty "Subtitles". Zobacz wideo:

Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości